Windows 8 - uživatelské rozhraní podle MS Office

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

banan/img/windows8.jpg

Zveřejněné snímky z prozatím nefinální verze operačního systému Windows 8 ukazují podobu přepracovaného uživatelského rozhraní, které po vzoru Microsoft Office nahradí nástrojovou lištu přehlednějšími pásy karet. Microsoft se rozhodl, že využije svých zkušeností z rozhraní MS Office a zdejší pás karet označovaný jako ribbon nabídne i v připravovaných Windows. Ostatně, již ve Windows 7 se objevily některé náznaky jeho využití. Uživatelé je najdou především v integrovaných aplikacích, jako je například Malování, WordPad nebo sada Microsoft Office.

Karty známé také pod názvem ribbon:

Pka2e4a52-ribbon-ilustr


Ačkoli bude pravděpodobně založený na systému Windows 7, Windows 8, přihlašovací obrazovka bude mít zcela jiný vzhled, představující čas, den a datum, konfigurovatelné pozadí. Tlačítka pro správu napájení (vypnout, restartovat, spánek atd.) zůstanou stále na přihlašovací obrazovce.
Pás karet rozhraní (panelů nástrojů v záložkách), který byl poprvé představen v Microsoft Office 2007, nyní směřuje do Windows 8 a téměř všechny programy které win 8 bude obsahovat (včetně Windows Explorer, kde nahradí menu a panel nástrojů).

Windows8logonscreen1

Windows-8-library-tools-dynamic-ribbon


Jednou nejdůležitější výhodou pásu karet uživatelského rozhraní je, že funkce jsou logicky uspořádány na kartách, takže je funkčnost těchto karet více vidět a téměř se nabídne sama (než bychom museli projít přes menu pokaždé). Zde jsou dynamické pásky také, jako například knihovna Nástorjů, Nástroje obrázku, Diskové nástroje(v Tento počítač), atd. 


Zatím zde není možnost zakázat ribonny uživatelského rozhraní, ale berte na vědomí, že se jedná o velmi rannou verzi Windows 8. Další funkce jako je podpora pro tablety, ovládání přehrávání hudby, když je PC uzamčený (s přihlašovací obrazovkou kde se zobrazí ovládání hudby) atd., jsou také očekávaná.

Pár náhledů:

Windows-8-concept-screenshot2_2View-button-in-details-pane


Pokud se nové rozhraní nakonec v Průzkumníku Windows objeví, může  pomoci (podobně jako v Office) méně zkušeným uživatelům objevit pro ně doposud skryté funkce.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Jakub Turek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7354 domén 6155 1199

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Jakub Turek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700