Windows Azure pro Cloud computing

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

banan/img/windows-azure-c3634-580x435.jpg

Pokud hledáte způsob, jak snížit náklady na provoz vašeho podnikání a schopnost využít výkonných aplikací a služeb, cloud-computingová služba s názvem Azure je právě pro Vás. Windows Azure slouží jako prostředí pro vývoj, hostování a správu služeb na platformě Windows Azure, která vychází z 64 bitového Windows Server 2008 a upravené technologie Hyper-V.

Dnes se s Cloudem setkáme častěji a častěji. Přišel s ním i Google, Amazon a Apple. Cloud computing je podle mnoha odborníků budoucností v otázce bezpečnosti. V případě Microsoftu není prioritou, jako u Amazonu, velký počet služeb ale spýše rozvíjející se Cloudové služby a jejich vývoj.

Výhody 

Obchodní příležitosti, odpovědnost, spolehlivost, pohodlnost, komfort, ochrana dat, informovanost, inteligence zařízení.

Služby Cloudu

Takový podnikatel, který pracuje na Cloudu má mnoho možností jak využívat ta nejvýkonnější zařízení, které si mohly doposud dovolit jen velké firmy. Cloud Azure zkrátka šetří čas i peníze, nemusíte tak platit za drahé servery a osoby, které by se o Vaše servery staraly (IT specialisty). Zároveň se tak zvětší (mnohonásobně) dostupnost Vaši nabídky, tedy čehokoli co máte na svém prostoru uložené (hudba, obrázky, dokumenty, webové stránky, atp.).

Windows aplikace Excell mohou pro Vás vytvářet automaticky statistiky, jako například klientů, kteří nejvíce nakupují, zkrátka všechny kroky k pohodlnějšímu podnikání. Samozřejmě budete mít také přístup k aplikacím Windows jako obsahuje kancelářský balíček Office a další aplikace vytvořené firmou Microsoft.

Také pro programátory

Vývojáři mohou pro vývoj aplikací na platformě Windows Azure využívat znalostí z integrovaného vývojového studia Visual Studio. Azure je moderní technologie, a tak musí podporaovat nejnovější a nejrozšířenější standardy a protokoly jako je SOAP, REST, XML a také webové technologie jako je například  ASP.NET, PHP nebo Java. PHP pak je možné spouštět prostřednictvím rozhraní FastCGI pro dokonalejší komunikaci se serverem.

Součástí nástrojů je emulátor Compute Services, který umožňuje laděnítestování a spouštění aplikace vytvořené ve Visual Studio a Platform Portal, konzole pro spravování, nasazování a monitoring aplikací.

Uložiště

Azure samozřejmě obsahuje také službu datových úložišť a front zvané Storage Services. Mezi ně patří Blob Service (ukládání textů, binárních dat), Table Service pro ukládání dat do tabulek a Queue Service, která zjednodušuje komunikaci mezi službami. Můžete také využít REST API pro správu front a zpráv. Pro účel ukládání dat do databáze máte k dispozici samozřejmě i SQL databázi. 

Další služby

Windows Azure samozřejmě podporuje mnohem více služeb, s nimiž se tento Cloud i rozvíjí . Například SQL Azure (relační databázová služba vycházející z T-SQL jazyka), Azure App Fabric (prpojení mezi aplikacemi) a CDN (Content Delivery Network - pro zvýšení dostupnosti dat). Azure Cache (pro zvýšení výkonu). 


Azure je spíš tedy pro vývojáře systémů na platformě Microsoft nabízející komfort pro jejich vývoj. Né však pro ty, jenž hledají místo pro svou webovou aplikací.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Tomáš Lacina

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7347 domén 6150 1197

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Tomáš Lacina
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700