Windows InTune

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

intune1.png

Už nějakou dobu jsme čekali na spuštění Windows InTune a nyní je konečně k dispozici. Intune je cloud služba zaměřená na správu a zabezpečení klientských počítačů. Nejlépe se uplatní ve firmách jakékoli velikosti. Díky vlastní serverové infrastruktuře umožňuje spravovat počítače, zajišťuje jejich funkčnost a zabezpečení. Náklady na licenci na jeden počítač jsou 11 EUR za měsíc. Samozřejmě si můžete zdarma vyzkoušet 30 - ti denní verzi až na 25 počítačů.

Jednou z opravdu užitečných výhod, je možný upgrade Vašeho systému na Windows 7 Enterprise zcela zdarma. Navíc je to pro každý počítač, který zaregistrujete ke službě. Obvykle firmy používají Windows 7 Professional nebo dokonce Home, který může omezovat práci ve firmě.

Intune2                         Intune3_2


Dobrou zprávou je, že rozhraní je do značné míry stejné, jak ukázala beta verze a screenshoty. Tudíž se nemusíte bát neznámého prostředí. Rozhraní je velmi snadno ovladatelné a určitě si potykáte i s  funkcemi, které Vám InTune nabízí.

Po zaplacení si z oficiálních stránek Microsoftu stáhnete balíček InTune, poté následuje krátká uživatelská instalace a zbytek už si převezme InTune sám. Pomoc, jak při instalaci tak stahování, byla poskytnuta od počátku v rámci rozhraní, takže jste se nikdy nemuseli zdržovat s hledáním nápovědy. Pokud byste přece jen potřebovali konkrétnější nápovědu, stačí následovat instrukce na Microsoft nápovědy online.

Zdá se, že bude fungovat pouze na operačních systémech Windows. Což se dalo očekávat, ale je to škoda.
Služba Live Meeting Easy Assist Vám umožní komunikovat s koncovým uživatelem a sdílet navzájem počítače, stejně jako odesílat a přijímat soubory. Takže slouží na docela standardní vzdálenou podporu služeb, která ale dělá práci mnohem jednodušší, pokud jde o podporu uživatelů.

InTune stahuje i všechny aktualizace Windowsu, který používáte a které jsou zrovna k dispozici. Poté Vám nabídne instalaci na vybraných nebo na všech počítačích. Prostřednictvím snadno použitelné webové konzole máte přehled o všech aktualizacích, které proběhly či probíhají na každém PC v síti.Tento program ničím nepřekvapí, ale taky nezklame. Je v něm vše co se očekávalo. Umožní správci IT a 3. osobám, tedy firmám starajících se o chod sítí v daných firmách, zvládat podporu velmi snadno a mít přehled o tom, jaký je stav zařízení v jejich vlastnictví, aniž by museli dojíždět do dané firmy.

Microsoft je připraven i pokud si firma neví rady a potřebuje poradit s jakýmkoli problémem, či je potřeba přeškolení.

Myslím, že InTune je služba budoucnosti, bez které se společnosti zabývající se IT podporou neobejdou. Můžou pomáhat klientům na dálku, udržuje to nízké náklady a lehce může zjistit problémy v systému, které mu tato služba zahlásí. Správa se tudíž stává jednoduchou a časově méně náročnou záležitostí.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7344 domén 6146 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700