Windows Phone 7 - Operační systém, mobilní platforma

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

banan/img/windows-mobile-7-1.png

Microsoft uvedla na podzim roku 2010 nová pecka pro mobilní telefony. 15. únor 2010 přichází na trh s novým vylepšeným OS s jedinečným ovládáním zvaný Windows Mobile 7. Uvedl jej v Barceloně sám šéf Microsoftu Steve Ballmer. Operační systém vychází z rozhraní hudebního přehrávače Zune HD (viz. foto níže). První telefony dorazily na trh na podzim roku 2010. Toto tedy není žádná "novinka" pokud se bavíme o technologiích, avšak stojí za zmínku a je to přece jen něco nevého a trochu i revoluční.

Windows Mobile 7 jsou nejen dost šikovným operačním systémem pro mobilní telefony, ale i ucelenou platformou pro vývojáře softwaru i výrobce mobilních telefonů. Firma se navíc zcela vzdala původního názvu a nově svůj operační systém a telefony jím vybavené nazývá souhrnně Windows Phones 7 Series.

Nový systém je zcela přizpůsoben pohodlnému ovládání telefonu. Microsoft vyměnil titěrné klávesy za výrazná textová pole a od základu přepracoval i logiku ovládání. Uživatelské rozhraní okoukané hudebním přehrávačem Zune HD je opravdu lehké na ovládání a přehledné, což mnoha mobilním telefonům přes jejich výkonnost doposud chybí.

Zune HD:


Domácí obrazovku WP7 nově charakterizují aktivní náhledy jednotlivých aplikací (takzvané gadgety), které uživatele na první pohled informují o zmeškaných hovorech, přijatých zprávách či dění na sociálních sítích (Facebook, Twitter, apod.).

Jednotlivé panely jsou aktivní a dokáží například zobrazovat veškeré informace o zvolených přátelích včetně aktualizace jejich stavů v různých sociálních sítích. Aktualizace se přitom neomezuje pouze na text, ale zaznamenává například i nově přidané fotografie. Tyto panely si lze libovolně přizpůsobovat, k dispozici budou například i pro náhled do emailových schránek a pro další online služby...

Windows mobile 7 je rozdělen do 6 sekcí aplikace - Lidé, Obrázky, Hry, Hudba + Video, Marketplace a Kancelář. Důraz byl kladen zejména na silné propojení všech funkcí telefonu s komunitními službami.

Firma při představení nového systému nebyla příliš sdílná. S velkou přehnaností předvedla v podstatě jen obrázky toho, jak Windows Phone 7 budou vypadat. Zástupci firmy sice měli k dispozici reálný přístroj s novým operačním systémem, otázkou ale zůstává, nakolik byl funkční...

iPod OS vs. Phone 7:Pro vyhledávání bude v novém systému použit firemní vyhledávač Bing (dříve také Live SearchWindows Live SearchMSN Search). Nově se v něm objeví také herní služba Xbox LIVE, která mimo jiné komunitní služby sdružuje. Zda bude tato služba dostupná i Čechům ale není prozatím jasné, dosud se omezovala jen na vybrané státy .

I u nového systému zachová Microsoft silnou podporu pracovních funkcí, pro které jsou současné Windows Mobile tolik ceněny. Firma tak i pro novou platformu vyvinula mobilní kancelářský balíček Microsoft Office. Vylepšeny byly i ostatní nástroje pro organizaci času.

Operační systém Windows Mobile 7Operační systém Windows Mobile 7Operační systém Windows Mobile 7

Pro plné využití nových Windows Phone 7 bude zřejmě po vzoru ostatních moderních operačních systémů nutný permanentní přístup k mobilnímu internetu. V tiskové zprávě firma například uvádí podporu automatické synchronizace multimédií s online službami.

Nová platforma je pro Microsoft velice důležitá. S příchodem nových operačních systémů typu iPhone OS X, Web OS od Palmu či Android od Google totiž začal rapidně ztrácet s mobilními Windows svou dlouze budovanou pozici na trhu.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-16:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Jakub Turek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7307 domén 6116 1191

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1600X
Online pracovník: Jakub Turek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1600