YouTube uvažuje o internetové půjčovně filmů.

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

youtube-logo.gif

YouTube-ovský program "půjčovna filmů" brzy zažije zajímavý obrat. Někteří z vlastníků obsahu budou brzy moct užívat samoobslužný program, aby mohli vybírat poplatky za jejich videa. Řekl produktový manažer Hunter Walk ve svém interview pro MediaPost.

Detaily nejsou známy.

Momentálně je k dispozici velmi málo detailů. Žádné např. o rozdělení peněz mezi nahrávací společnosti a umělce, žádné o možnostech nastavení ceny z pohledu vlastníků práv a zatím není známá ani žádný "time table" ohledně vývoje a vydání tohoto "updatu". Podle mne se jedná o zajímavý tah Googlu v souboji s ostatními službami od firem jako Apple a Netflix na stále rostoucím trhu online výpůjčky filmů. YouTube se poprvé ponořil do půjčování testem na Sundance Film Festivalu.

Zařazení nízko-rozpočtových filmů.

Další náznaky ukazují, že firma doufá získat oporu ve tvůrcích nízko-rozpočtových nebo okrajových filmů, které by se mohli protáhnout kolem Applovského "iTunes Store" nebo Netflixovského "instant-watch menu" a získat tak pozornost diváků. Budou se moci obyčejní uživatelé zúčastnit a brát např. poplatek za své domácí filmy také? Toto je momentálně nejisté, jelikož program bude ze startu dostupný pouze schváleným partnerům, těm kteří již vlastní své stránky na YouTube se svými profesionálními videoklipy a dělících si zisk s Googlem.

YouTube neplánuje službu pro "obyčejné" uživatele.

Všichni víme, že vaše koťátko je velmi přítulné a roztomilé, ale YouTube neplánuje povolit poplatky za přístup k videům jako "Mišák se zasekl v myčce", toto může znamenat otevření hráze masám a následným "zaplať dva dolary a uvidíš mě tančit" bussiness modelům. Ještě duležitejší je dodržovat kontrolu nad tím, kdo bude moci používat tento automatický program. Někteří lidé by mohli vydělávat šířením pirátského obsahu, který momentálně kontinuálně zaplavuje Google a YouTube.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7344 domén 6146 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700