Vývoj komunikační platformy Google Wave byl ukončen

« zpět na Komunikační protokoly

/userFiles/serialy/google/logo-google-wave.jpg.tn.jpg

Měla to být revoluce v internetové komunikaci. Platforma sjednocující stávající email, instant messaging protokoly a sociální sítě. Měl to být prostor, kde si uživatelé vyměňují fotky, audio i video záznamy, libovolné dokumenty. Stejně dobře by Wave sloužila pro sdělení zážitků z dovolené jako pro spolupráci na účetních tabulkách. Vše mělo být snadné, jasné, přehledné – ale hlavně živé. Nyní je situace kolem vývoje nejasná a projekt jako takový mrtev.První představení Google Wave v květnu 2009 bylo značně rozpačité. Prezentace byla spíš veřejnou revizí nedodělků a chyb kódu, než oslňujícím uvedením nové technologie. Nicméně, koncept z ní byl jasný a já cítil, že se děje něco velkého. Že tohle přesně chci a potřebuju. Že na mě dýchá budoucnost, na kterou se upřímně těším. Za rok vývoje se situace rapidně zlepšila, ty nejzávažnější chyby byly odstraněny a Wave byla schopna ostrého provozu. V květnu 2010 byl spuštěn otevřený registrační systém. Příliv nadšených uživatelů se však nedostavil a hladina zůstala nezvlněná. Vysoce postavený pracovník Googlu Urs Holzle na svém blogu 4. srpna prohlašuje:

„Přijetí uživateli nebylo takové, jaké jsme si přáli. Neplánujeme dále vyvíjet Wave jako samostatný produkt.”

Google dále uvádí, že do konce roku nechá web přístupný a blízké době dá k dispozici uživatelům nástroje pro snadné smazání jejich obsahu. Již vyvinuté části kódu pak využije ve svých dalších produktech a některé základní funkce poskytne jako OpenSource.

Revoluce byla asi až příliš komplexní. Miliónům uživatelů se prostě nechtělo opustit všechny své zavedené a opečovávané účty na Facebooku, Twitteru, MySpacu, emailu či ICQ a přejít do sice přehledného, nicméně pustoprázdného prostředí Wave. Google se vydal na nesnadnou cestu průkopníka a neobstál. Předbíhat dobu se prostě občas nevyplatí.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-NE 9:00-17:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Jakub Turek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7427 domén 6203 1224

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
Technická podpora 900-1700 X
Online pracovník: Jakub Turek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700