Samsung Galaxy S

« zpět na MOBILY

samsung/samsung.jpg

Není tomu příliš dávno, co se na českém trhu objevil dotykový telefon od Samsungu s výbavou dnešní doby. Několikrát byl i srovnáván s iPhonem 4 od Applu, tak se na něj pojďme podívat pořádně zblízka.

Parametry a výbava telefonu

Samsung Galaxy S nalezneme v prodejnách v rozměrech 122,4 x 64,2cm. Co se hmotnosti týče, může se pochlubit váhou o 19 gramů menší, než u iPhonu 4 – váží pouhých 118g. V přednastavené výbavě telefonu se nachází operační systém Android 2.1 a webový prohlížeč Chrome-lite. Dále vlastní FM rádio, fotoaparát s automatickým ostřením či možnost HD natáčení. Dále samozřejmě nechybí ani klasické věci jako slot pro SD mikro karty a připojení k internetu pomocí wifi. Novinku oproti iPhone 4 nalezneme v zařízení Bluetooth – Samsung totiž používá novější verzi – 3.0.

Samsung nabízí vestavěnou paměť buď v 8GB, nebo 16GB, která je možna navýšit ještě o dalších 32GB s pomocí výše zmiňované micro SD karty.

Mezi jeden další velký rozdíl mezi Samsungem a iPhonem 4 se řadí také výdrž baterie. A tady s přehledem vyhrává Samsung, který díky méně náročnému displeji AMOLED vydrží dvojnásobně déle – až 576 hodin.

Negativa Samsungu Galaxy S

S celkovou výbavou je Samsung Galaxy přeci jen kousek za iPhonem4, ale zpracován je vážně vcelku kvalitně. Právě v tomto ohledu se prý objevovali na Samsung stížnosti – prý má hlučná a vrzající tlačítka. Jenomže podle čerstvějších informací se tyto problémy objevili pouze u testovacích verzí a dnes se tak nemusíme ničeho takového obávat. Dále se vyskytuje problém v okamžiku, kdy používáme telefon i jako budík či alarm – v případě vypnutí nám totiž zvonit rozhodně nebude. Poměrně dost citlivá jsou i spodní tlačítka.

Vzhled

Desing telefonu Samsung Galaxy S řadíme spíše mezi ty obyčejnější. Vytknout bychom mu ale mohli pouze plastový zadní kryt. Vzhled se příliš neliší od ostatních dotykových mobilů. Ostatně – názor si můžete z obrázků udělat sami. :-)

Samsung Galaxy S zakoupíte téměř všude – v cenovém rozmezí zhruba od deseti do třinácti ticíc korun.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6745 domén 5650 1095

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800