Elxis CMS

« zpět na Opensource


Příprava k instalaci


Elxis je opensource redakční systém, který je založen na jádře populárního cms Joomla!. V tomto díle si popíšeme, jak jej nainstalovat. V době psaní návodu je k dispozici verze 2006.4, český jazykový soubor k dispozici není. Na funkční instalaci se můžete podívat zde.

Nejprve si z domovské stránky projektu stáhněte instalační soubory, nahrejte na váš web a do adresního řádku internetového prohlížeče zadejte adresu, kde se soubory nachází. Spustí se vám přehledný průvodce.Hned v první obrazovce vám průvodce vypíše informace o vašem serveru, zkontroluje požadavky a zobrazí, kterým souborům a složkám musíte nastavit přístupová práva pro zápis. Učiňte to pomocí svého ftp klienta, zadejte práva 777. Pokud máte vše splněno, klikněte na tlačítko Next.Dále je nutno odsouhlasit licenční ujednání, seznamte se s ním a opět poklikejte na Next. V třetím kroku jste nuceni vyplnit přístupové údaje k databázi. Zadejte tedy správné údaje, jestliže jste nechybili, naplní se tabulky. V případě ponechání zaškrtávacího políčka dole na stránce, průvodce nainstaluje také ukázkový obsah.V posledním kroku vám systém napovídá, že je nutno smazat složku installation, někdy se stane, že musíte přepsat ručně soubor configuration.php údaji, které najdete ve formuláři. Ty proto vepište do tohoto souboru a uložte, smažte potřebný adresář. Již by mělo být vše funkční a vy se můžete přihlásit do administrátorského rozhraní, nebo si prohlédnout nainstalovaný web. Takto vypadá úspěšná standardní instalace.

Autor: Radim Gál

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6684 domén 5601 1083

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800