Instalace Blog:CMS

« zpět na Opensource


Instalace Blog:CMS

Blog:CMS je jak už název napovídá sloučením blogu a CMS do jednoho. Ovšem nabízí mnohem více. Tento velmi komplexní „balíček“ obsahuje totiž již v základní instalaci CMS, forum, galerii a wiki ! Takže pokud hledáte něco podobného, vřele doporučuji vyzkoušet. Celý systém je založen na PHP 4+ a databázi. Lze použít databázi MySQL 4+ nebo SQLite.

Funkční demo instalace tohoto Blog:CMS naleznete na opensourcehosting.cz: zde
Oficiální stránky projektu zde

Pro přihlášení do administrace použijte jméno a heslo: "admin".Postup instalace

1. Při instalaci byla použita verze Blog:CMS v.4.2.1, kterou je si možné stáhnout z oficiálních stránek projektu. Po stažení si soubory rozbalte na disk a poté uploadujte na Váš web.

2. Nastavte přístupová práva CHMOD na 777 pro následujícím adresáře a soubory:3. Spusťte si váš oblíbený internetový prohlížeč a zadejte URL vašich budoucích stránek.


http://vase.domena.tld/install.php


4. Tím jsem se dostali na dlouhou první obrazovku, kde je nutné vyplnit požadované údaje. Zde budou diskutovány pouze ty důležité. Prvním z nich je bezesporu typ použité databáze. Vyberte databázi (MySQL, SQLite), která Vám nejvíce vyhovuje. Já vybral MySQL.5. Následujícím bloku je nutné uvést přihlašovací údaje k databázi. Na obrázku je ukázáno jak by to například mohlo vypadat.6. Dále na nás čeká vytvoření administrátorského účtu. Zvolte podle Vašich představ.7. Poslední co ještě můžeme zde ovlivnit je název Vaší stránky. Samozřejmě lze později změnit v administraci.


8. Tím by mělo být vše správně prozatím uděláno a můžeme spustit instalaci. Pokud bylo vše dobře nastaveno, pak jste nyní vyzváni, aby jste vytvořili konfigurační soubor „cg.php“. Měl by vypadat podobně jako na obrázku.Stačí jej vytvořit, nahrát do něj zobrazený php kód a uploadovat na Vaše ftp.

10. Nyní je ještě nutné smazat instalační soubory, abychom se mohli přihlásit do administračního rozhraní. Smažte následující:


…/blogcms/install_mysql.sql
…/blogcms/install_sqlite.sql
…/blogcms/install.php
…/blogcms/upgrade.php
…/blogcms/upgrade.sql


11. Předposledním krokem je přihlášení se do administrace.12. Nyní je ještě potřeba nainstalovat fórum. Po stisknutí karty „fórum“ na vaší stránce se automaticky spustí skript pro instalaci fóra. Není nic potřeba vyplňovat, vše je již nastaveno, stačí odsouhlasit a je to! Tímto je instalace tohoto balíčku hotová. Přeji hodně zábavy!


Autor: Robert Habrman

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6686 domén 5602 1084

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800