JAlbum - fotogalerie snadno a rychle

« zpět na Opensource

Vytvořte si svou fotogalerii snadno a rychle!

ÚvodJAlbum je komplexní a velmi efektivní FREEWARE nástroj na tvorbu nejrůznějších typů fotogalerií. Obsahuje mnoho designově výborně zvládnutých šablon, díky nimž můžete vytvořit fotogalerii bez znalosti jakéhokoliv programovacího jazyka. Domovskou stránku aplikace naleznete na http://jalbum.net. V sekci download si můžete stáhnout nejnovější verzi (aktuálně 6.5.3), přičemž zdržet vás může jenom nepovinná registrace. Program podporuje mnoho platforem, standardně Windows, Unix, Linux, ale také Mac OS, Solarix, AIX a další. Stažení programu je v podobě jediného souboru s velikostí 8-11MB, v závislosti na příslušné platformě.

Instalace


Instalační soubor pro Windows má název JAlbum-install.exe, instalaci zahájíte jeho spuštěním. Samotná instalace je velmi konfortní. V levém sloupci neustále vidíte, v jaké části se nacházíte a kolik vás toho ještě čeká. První část je pouze představení. Ve druhé části musíte zvolit Java Virtual Machine, pro průchod tímto bodem tedy potřebujete mít nainstalovanou javu (viz. http://java.sun.com). V dalších dvou krocích volíte instalační složku a integraci do systému. Poslední část před instalací vám zobrazí souhrn všech informací, pak už proběhne samotná instalace. Po instalaci se vám zobrazí základní informace pro práci s programem a tímto je program připraven k použití.Orientace v programu


Program je velmi přehledně uspořádán. V menu Soubor můžete ukládat a načítat rozpracované album. V menu Předvolby jdou nastavit speciální možnosti pro generování alba. Kromě menu Nápověda je už zde jenom menu Nástroje, v němž se nacházejí funkce jako výpočet velikosti alba, přídávání komentářů, převod velkých písmen na malé a další. Hlavní způsob práce s programem ale probíhá prostřednictvím záložek:

Záložka "Základní volby"


V této záložce vybíráte adresář, ve kterém se nacházejí snímky do fotogalerie, dále výstupní adresář, kam se bude fotogalerie generovat, jakým způsobem a v jakých velikostech mají být snímky vkládány a nakonec vzhled výsledné fotogalerie. Vzhled obsahuje ještě další styly, které mohou výsledné album přesněji vyladit. Můžete si zde také zobrazit náhled. Pokud vyplníte všechny potřebné informace, stačí kliknout na tlačítko "Vytvořit vše" a fotogalerie se vytvoří ve výstupním adresáři. Přímo z programu pak můžete zobrazit výsledek.Záložka "Úpravy"


V této záložce se vám zobrazí všechny importované obrázky. Zde si můžete měnit jejich pořadí.Záložka "Share"


V tomto místě můžete nasdílet alba. JAlbum obsahuje jednoduchý webserver, díky němuž můžete surfovat a zobrazovat své alba.Záložka "Publikování"


Zde je vám umožněno pomocí FTP protokolu publikovat své album přímo na cílovém webu.Záložka "Pokročilé volby"


Zde jsou vnořeny další záložky, které vám umožňují podrobnější a důležité nastavení. V podzáložce "Hlavní" jsou volby jako kódování (pro správné zobrazení Češtiny je vhodné použít cp1250), formát zobrazeného datumu, kvalitu výsledných obrázků, načítání komentářů a další. V podzáložce "Pojmenování" můžete určit názvy generovaných souborů. V poslední podzáložce "Nastavení" jsou volby vztahující se k samotnému programu, například volba jazyka, uživatelského prostředí atd.Poslední záložka


Poslední záložka má název podle zvoleného vzhledu alba. V této záložce pak najdete dodatečné nastavení individuálně pro každý vzhled nebo styl. Pokud vzhled žádné nastavení nenabízí, záložka se nezobrazí.


Závěrem


Tímto končí naše exkurze do tohoto skutečně intuitivního programu doslova přeplněného funkcemi a šablonami alb. Software se navíc neustále rozvíjí a má plnou podporu na svých stránkách, kde si můžete neustále stahovat nové a nové šablony. Rozhodně se vyplatí tento program vyzkoušet!
Autor: Radim Poloch

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6686 domén 5602 1084

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800