Webspell

« zpět na Opensource

Dnes si ukážeme jak nainstalovat clanové RS Webspell

Úvod


Pokud i vy máte svůj herní clan, určitě už buď máte web, nebo se ho chystáte udělat. Pokud z jakýchkoli důvodů neumíte a nechcete se učit html, pak právě pro vás jsou clanové RS, ve kterých prakticky nemusíte umět ani jeden tag. Dnes si ukážeme, jak nainstalovat německý clanový systém Webspell. Protože většina z vás využívá free hostingu webzdarma.cz nebo ic.cz, v návodu píšu jak postupovat při instalaci na tyto servery.
Takže, připraveni? Ok, jdeme na to.

Začátek


Takže nejdříve si musíme Webspell stáhnout. To můžete učinit zde.
Dále byste si měli vybrat také nějaký themes, protože vytvořit si vlastní je pro ty, co neovládají php takřka nemožné. Hezké themesy můžete najít zde.

Nahrání souborů na server


Nyní máme tedy staženo vše co potřebujeme, založíme si tedy složku, určenou pro náš web a do rozbalíme Webspell, následně tam rozbalíme i vybraný themes a soubory necháme přepsat.
A teď vše nahrajeme na ftp.
Až to budete mít, budete muset souborům step04.php a step05.php umístěných ve složce install nastavit CHMOD 777, tentýž CHMOD nastavte také souboru _mysql.php.

Založení Mysql databáze


Teď je čas na založení vaší databáze, bez té byste totiž Webspell nezprovoznili. Postup na Webzdarma.cz a IC.cz je odlišný, proto popíši oba.
WZ:Přihlašte se, klikněte na Nastavení, nastavení Mysql a zaškrtněte aktivní, vymyslete si své tajné heslo a zadejte je. Nyní v tabulce vidíte mysql údaje. Takže si v novém okně zadejte adresu http://vasedomena.cz/install/install.php a pokračujte podle dalšího odstavce.
IC:Přihlašte se, klikněte na Databáze Mysql, dále stav mysql, dejte aktivovat mysql, vymyslete si své heslo pro mysql, zadejte jej a potvrďte. Teď v tabulce vidíte mysql údaje. Takže si v novém okně zadejte adresu http://vasedomena.com/install/install.php a pokračujte podle dalšího odstavce.

Zprovoznění Webspell


Dobře, nyní jste v instalačním okně Webspell,na první obrazovce jen klikněte na Continue. Na druhé obrazovce si přečtěte smlovu a pokud s ní souhlasíte, klikněte na I agree. Dále zadejte adresu vašich stránek a klikněte na continue. Na čtvrté obrazovce opět klikněte na continue. Na další obrazovce vyberte položku New instalation a opět continue. Na šesté obrazovce vyplňte nejdříve mysql údaje, které si přečtětě v tabulce (viz.Založení Mysql databáze) a dole napište váš nick, heslo a e-mail a dejte continue. Tak instalace je kompletní, nyní jděte na své ftp a smažte z něj celou složku install a souboru _mysql.php nastavte zpět CHMOD 644.

Upravování webu


Na obrazovce s instalací klikněte na View site a jste na vašem novém webu. Pokud chcete něco upravit, což asi chtít budete, vyplňte svůj nick, heslo, přihlašte se a klikněte na admin. Přeji vám mnoho zdaru s vaším novým webem a ještě více zdarů a výher v zápasech.
Na viděnou u dalších článků.Autor: Jan Kůrka

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6686 domén 5602 1084

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800