Antec Fusion 430

« zpět na PC skříně

obrazky/ikonkacase.gifVýrobce Antec není v našich Českých končinách až tak moc znám, což je škoda – jeho výrobky nabízejí opravdu hodně za reálné ceny. Dnes se podíváme na jeden skvost vhodný do obýváku jako HTPC. Formát kompatibilních základních desek je jen Micro ATX ale to zcela nevadí.

Antec Fusion 430Čelo

Skříň je vyrobena z kvalitního hliníku a to se stříbrným čelem a černým tělem. Podíváme se na čelo, za které by se nemohl snad nikdo stydět. Hliníkové čelo je velmi elegantní a jedinou rušivou částí je bílý (skoro neviditelný) název výrobce. Na levé straně nalezneme dole velice dobře skrytou pozici pro 5,25“ mechaniku schovanou za dvířky – nesejde tak jakou barvu mechaniky máte. Nad ní je černý průhledný štítek zakrývající malý displej, hned si taky ukážeme co všechno díky přibalenému prográmku může zobrazovat. Na displeji se mohou zobrazovat hodiny, datum, systémové informace (CPU, volná paměť, stav sítě, HDD, atp), dále počet e-mailů v inboxu, denní zprávy, grafický ekvalizér, počasí ve vybraných městech. Dále nalezneme vpravo velké kolečko pro regulaci hlasitosti – tu taktéž můžeme pozorovat na displeji. Pod ovládáním hlasitosti nalezneme pěkně dlouhý přední I/O panel. Nalezneme na něm (zleva) FireWire, dvojici od sebe odsazených USB 2.0, mikrofon, sluchátka, malou diodu indikující práci pevného disku, miniaturní tlačítko Restart a o něco větší napájecí tlačítko s průhledným bíle svítícím kroužkem.

Zadní strana

Na zadní části nalezneme jen to nejnutnější a to vlevo vodorovně zadní I/O panel základní desky s čtveřicí záslepek pro karty – ty jsou ještě děrované a přispívají k dalšímu lehkému chlazení. Nad zadním panelem nalezneme perforaci o velikosti odhadem 80mm avšak bez větráku – chlazení je řešeno jinak. V pravé části nalezneme již předem připravený zdroj, jedná se o firemní 430W zdroj, který bude dostačovat pro všechny komponenta. Překvapením je chlazení zdroje pouze 80mm větrákem ale nejedná se zde o problém ani s výkonem ani hlučností.Bočnice

U popisu bočnic se neobvykle zastavím i u spodní strany. V přední části nalezneme vysoké velice elegantní nožky, zadní jsou bohužel již obyčejné. V přední pravé části nalezneme zespoda perforaci pro nasávání vzduchu od prostoru pevných disků. Toto řešení vzhledem k možnostem skříně velice chválím – pevný disk je i na minimální otáčky větráků velice dobře obstarán. Levá strana je taktéž neobvyklá a to jen trojící malých perforací v zadní části skříně pro nasávání vzduchu – v podstatě tak kopíruje okolí zdroje. Horní strana nabízí minimum k vidění a to lehkou malou perforaci pod sklonem – aby nedocházelo k naprášení do skříně. Pravá strana nám nabídne řešení celého chlazení a to dvojicí 120mm větráků s možností regulace na 1200, 1600 a 2000 otáček.

Vnitřní uspořádání

Vnitřní prostor je dělen na tři části – zdroj s mechanikou, část s až dvojicí pevných disků a prostor základní desky. Bohužel vše je odděleno ne zrovna chlazení nakloněnými přepážkami. V první jmenované sekci nenalezneme prakticky nic jiného než prostor pro mechaniku a zdroj. V prostoru disků je možnost pevnit dva svisle položené pevné disky, ty nejsou na sebe namačkány a mají dostatek prostoru – tedy i možnost chlazení. V hlavním prostoru pro základní desku máme přesně místo pro Micro ATX desku a běžnou grafickou kartu – pro dlouhé grafické karty prostě není místo. Celý vnitřní prostor je efektní a dobře provedený. Výrobce si tak dal záležet nejen na vnějším zpracování.Zajímavosti

Skříň se vyrábí jak s černým čelem tak s dnes ukázaným stříbrným.

Autor: Jakub Stareček

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6684 domén 5601 1083

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800