AplusCase El Diablo

« zpět na PC skříně

obrazky/ikonkacase.gifVýrobce AplusCase není moc známý ani nemá tak rozšířenou reklamu ale přesto tvoří zajímavé a kvalitní skříně. Dnes se podíváme na zajímavý Bigtower s názvem El Diablo. Největším lákadlem budou zcela jistě obrovské větráky. Jedná se o inovovanou verzi skříně Twin Engine.

AplusCase El DiabloČelo

Čelo je vyvedeno jako u svého předchůdce ve velmi pěkném designu. Černé dvířka se stříbrným klínem vévodí horní polovině skříně. Pod dvířky nalezneme opět pětici 5,25“ záslepek a jednu 3,5“ záslepku. Po bocích záslepek nalezneme tlačítka napájení a restart. Spodní část čela taktéž vyplňuje velký větrák – tentokrát 250mm model. Větrák je postaven do mohutné černé plastové konstrukce a je chráněn perforací stejnou jako na bočnici.

Zadní strana

Zadní strana se vyznačuje otvorem pro zdroj – stejně jako na původní (recenzované) verzi dostatečně odsazen od základní desky. Pochvalu si také vyslouží nepřidání zbytečného předem vylisovaného a nahrazeného zadního I/O panelu. Sedm obvyklých záslepek je obvykle umístěno, vedle záslepek je lehká perforace. Doplněním je otvor pro 120mm větrák (není přibalen) s ne zrovna ideální kruhovou mřížkou.Bočnice

U zbylých vnější částí začnu tentokrát horní částí. Nalezneme zde malá zaklápěcí dvířka I/O panelu. Nejedná se o nic nového ale postačí – FireWire, dvojice USB 2.0 a sluchátka s mikrofonem. Pravá bočnice má efektní plastové pokračování tunelu od předního větráku – s logem výrobce. Potěšujícím je nález regulátoru otáček pro přední větrák. Levá bočnice má podobné prodloužení – z důvodu souměrnosti. Zbytek bočnice vyplňuje obrovská perforace. Na tom by nebylo nic zajímavého nebýt za perforací ukryt 360mm větrák. Ten ofukuje celou základní desku a dává tak výborné možnosti chlazení. Bohužel přes takový větrák bude do skříně nasáno obrovské množství prachu, což nebude tím pravým ořechovým. Velice potěší jako v případě předního větráku regulace bočního, regulátorem vyvedeným do bočnice.

Vnitřní uspořádání

Uvnitř skříně je stejně jako u předchůdce obrovské množství prostoru pro největší grafické karty a chladiče procesorů. Zamrzí absence zadního větráku a množství kabeláže starající se o napájení modrých diod a větráků. Po pravé straně nalezneme obvyklou šachtu s pěticí 5,25“ pozic. Co mě překvapilo bylo nalepení jediné malé šachty v 3,5“ pozici. Pro majitele mnoha pevných disků je jistě potěšující prostor pro 7 pevných disků. Disky můžeme umístit do dvou košů – horní pro 3 a spodní pro 4 pevné disky. Jedná se o obvyklé šachty otočené o 90° s obvyklými plastovými lyžinami. Zde se pozastavím a pochválím výrobce za vyřešení problému se zacpáním předního větráku jako u předešlého modelu. Veliký 250mm větrák sice nevyužije na 100% svou plochu ale většinu již ano a může tak efektivně chladit pevné disky.


Autor: Jakub Stareček

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6686 domén 5602 1084

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800