AplusCase Twin Engine

« zpět na PC skříně

obrazky/ikonkacase.gifVýrobce AplusCase není moc známý ani nemá tak rozšířenou reklamu ale přesto tvoří zajímavé a kvalitní skříně. Dnes se podíváme na zajímavý Bigtower s názvem Twin Engine. Už na první pohled skříň zaujme dvojicí 250mm větráků.

AplusCase Twin EngineČelo

Čelu samotnému dominuje již zmíněný 250mm větrák ale k tomu se dostaneme až později, začneme z horní části. Zbytek přední strany prakticky zakrývají velká černá vypouklá dvířka. Uprostřed dvířek najdeme průhledný kousek plastu ve tvaru U, vnitřní část je tvořena stejným plastem, jen dolem více vykrojeným. V horní části nalezneme průhledné logo výrobce. Dvířka samotné jsou zevnitř osvětleny modrými diodami a vytváří tak efektní design – zvláště v noci. Pod dvířky (mají panty vlevo) nalezneme pětici 5,25“ záslepek a jednu 3,5“ záslepku. Vlevo od poslední jmenované záslepky je malé tlačítko Restart a po pravé straně citelně větší napájecí tlačítko. Nyní si povíme o vytouženém větráku. Jedná se o doslova turbínu přesahující o několik cm šířku skříně, což se dále projeví i na bočnicích. U levé bočnice taky nalezneme regulátor otáček předního větráku.

Zadní strana

Na zadní straně nalezneme obvyklý otvor pro zdroj – zde chválím výrobce za dostatečné odsazení od základní desky, což umožní i instalaci velkých chladičů procesoru. Dále obvyklý zadní I/O panel, otvor pro 80mm / 92mm / 120mm větrák (není přibalen) a sedmici záslepek pro karty – spíše jen šestici, poslední má jednoduchý regulátor otáček pro boční větrák – za regulaci obou monster má výrobce velké plus.Bočnice

Levá bočnice jako taková je zajímavá pouze prodloužením tunelu pro přední větrák. Na horní straně nalezneme malý skrytý I/O panel. Ten je skryt malým zasouvacím dvířkem. Nalezneme zde dvojici oddělených USB 2.0 a jeden FireWire. Neobvyklé je umístěný panelu a to na pravé straně těsně u hrany v necelé polovině délky. Levá bočnice má stejné prodloužení tunelu předního větráku a se stejným logem výrobce. Zbytek bočnice vyplňuje obrovské prosklení s perforací pro druhý 250mm větrák. Ten má ofukovat prakticky celou základní desku.

Vnitřní uspořádání

Uvnitř nalezneme hlavně obrovské množství prostoru prakticky pro jakýkoliv dnes vyráběný hardware. Po pravé straně nalezneme již zmíněnou šachtu s pěticí 5,25“ pozic a pod ní jednu 3,5“ pozici. Do spodku skříně prostor vyplňuje koš pro sedm pevných disků otočený o 90°. Zde se musím pozastavit nad dvěma nešvary, prvním je velmi malá perforace koše, která je k vidění i u jiných skříní. Tou horší bych viděl v prostoru pro 120mm větrák před pevnými disky. Přední větrák je tedy nevyužit a většina protlačeného vzduchu se kumuluje na plechu čela. Ani bočnice nepomohou – jsou totiž zaslepeny stejně jako většina prostoru. Disky a mechaniky jsou upevněny obvyklým způsobem pomocí plastových lyžin.


Autor: Jakub Stareček

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6686 domén 5602 1084

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800