Arctic Silentium T2 Pro

« zpět na PC skříně

obrazky/ikonkacase.gifArctic Cooling nevyrábí jen chladiče ale také skříně a vytváří tak své vlastní nové možnosti a technologie chlazení. V dnešním článku se podíváme na jednu skříň tohoto Švýcarského výrobce s neobvyklým vnitřním uspořádáním.

Arctic Silentium T2 Pro - Middletower 500WČelo

Celá skříň je vyvedena v pěkném stříbrném plechu a je dělena na dvě poloviny. V pravé části se přes většinu délky táhne plastový černý motiv. Horní polovinu skříně tvoří dvířka (s panty vpravo). Pod dvířky jsou umístěny dvě 5,25“ záslepky a stejný počet vycentrovaných 3,5“ záslepek, vyvedených v černé barvě. Spodní část čela je velice stejná jako horní jen s rozdílem umístění ovládání do již zmíněného černého plastového motivu. Úplně nahoře nalezneme malé tlačítko restart, pod ním větší napájecí, dva oddělené USB, mikrofon, sluchátka a konečně i FireWire na samém konci motivu. Zajímavostí je velké žebroví pod zakulaceným zakončením předního panelu. Později si povíme k čemu slouží.

Zadní strana

Zadní část překvapí několika věcmi. Jako hlavní bude marné hledání otvoru pro zdroj – místo něj nalezneme dvojici firemních větráků pro vyfukování vzduchu. Dále místo obvyklé perforace pro zadní větrák nalezneme jen perforaci bez možnosti připevnění větráku ale rozměrnou – pokrývá většinu zadní části. Zbytku prostoru sekunduje obvyklý otvor pro zadní I/O panel s obvyklou zbytečnou záslepkou. Sedm krytek pro přídavné karty jsou standardem.Bočnice

Bočnice ani horní strana nenabídnou nic zajímavého. Jen stříbrný plech. Jediným rozptýlením je černý dopředu se svažující plast s perforací.

Vnitřní uspořádání

Skříň jako taková má již svůj vestavěný zdroj a sluší se jej popsat hned ze začátku vnitřností skříně. Jedná se o 500W model se vším nutným příslušenstvím v podobě 24pin napájení, 2 SATA napájení, 2 PCIe napájení, 5 molex konektorů pro pevné disky nebo mechaniky, 1 floppy konektor. Zdroj sám o sobě je chlazen firemním 120mm větrákem. Uvnitř není mnoho místa – můžete zapomenout na dlouhé grafické karty a monstrózní chladiče procesoru. Vpravo nalezneme šachtu pro dvojici 5,25“ mechanik a pod ní šachtu s trojící 3,5“ pozic – jedna nemá vývod. Dále následuje zdroj otočený tak aby ze skříně nasával teplý vzduch a vyfukoval jej spodem mezi velkou perforací. Někoho jistě překvapí, že jsem se ještě nezmínil o umístění pevných disků. Ten je totiž umístěn do speciálního chladiče mezi prostorem základní desky a zdrojem a je tak položen svisle. Další disky je možno osadit do horních pozic pomocí plastových lyžiček. Vnitřní cirkulace je postavena na předpokladu využití věžového chladiče procesoru, foukající dopředu nebo nahoru teplý vzduch a pasivně chlazených grafických karet, od kterých by teplo odcházelo zdrojem. Nápad to jistě není špatný ale jak vidno neujal se. Snad další inovace bude rozšířenější.


Autor: Jakub Stareček

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6684 domén 5601 1083

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800