Cooler Master Mystique 632

« zpět na PC skříně

obrazky/ikonkacase.gifCholer Master je proslaven svými skříněmi a chladiči. Není třeba tuto značku nijak představovat. Dnes se podíváme na jednu ze skříní a to middletower Mystique 632.

Cooler Master Mystique 632Čelo

Čelo skříně je designový skvost zaměřený na praktickou práci i eleganci. Čelo tvoří dvojice dvířek prohnutých do oblouku. Uprostřed čela se nachází podlouhlý zakulacený oranžový plast s logem výrobce a osvětlený dvojicí diod. Dvířka jsou spíše vraty díky možnosti odklopení zcela mimo přední část a tím odkrýt zbytek čela. Osobně se mi tento systém nezamlouvá díky další náročnosti na prostor po bocích. Pro změnu pozitivem je mechanismus propojení těchto dvířek, za jehož pomoci stačí otevírat jedno z dvířek a otevře se i druhé. Po otevření dvířek se nám jasně ukáže množství externích pozic. Jako u tradičního middletoweru jde o čtveřici 5,25“ pozic a dvojici 3,5“ – místo běžných záslepek jsou zaslepeny tenkou perforací sloužící zároveň jako prachové filtry. Ve spodní části nalezneme ještě perforaci pro přední větrák chladící pevné disky. Uprostřed této perforace je logo s modelovou řadou skříně.

Zadní strana

V zadní části nalezneme obvyklé prvky jako otvor zdroje, zadní I/O panel – opět se zcela zbytečnou krytkou, kterou nahradíme tou u základní desky. Ve spodní polovině nalezneme sedm obvyklých PCI záslepek. O chlazení se stará obvyklý 120mm větrák – poměrně zbytečnou možností jsou i montážní otvory pro 80mm a 92mm větráky. Zajímavostí jsou pogumované otvory pro hadičky vodní chlazení a jejich umístění do úzké mezery vedle zdroje. Osobně bych je spíše umístil do poloviny výšky skříně, kde budou lépe dostupné a méně náročné pro natažení.Bočnice

Pravá bočnice nám nenabídne nic jiného než pohled na milimetr hrubý hliník. Horní část je zajímavější díky I/O panelu složeném z dvojice USB, FireWire a zvukových konektorů. Umístění je méně obvyklé a to po pravé straně v polovině délky skříně – uživatelé se skříní pod stolem tak budou mít problém s dostupností tohoto panelu. Velikým dominantním prvkem je skryté ozubené kolo již zmíněných předních dvířek. V zadní části tohoto kulatého krytu jsou umístěny ovládací prvky tedy napájecí tlačítko, tlačítko restart a dvojice indikačních diod. Spodní strana nám nabídne pohled na tentýž mechanismus pro dvířka jako na horní části a na čtveřici vysokých gumových nožek – aby dvířka nedrhla o podložku. Levá bočnice se vyznačuje velkým čtvercovým plexisklem s otvorem pro 120mm větrák ofukující tak prostor procesoru. V zadní části plexiskla je umístěn mechanismus zavírání a bočnice se tak dá otevřít jako dvířka.

Vnitřní uspořádání

Přední části dominuje trojice šachet – tedy horní s čtveřicí 5,25“ pozic, střední pro dvojici 3,5“ pozic a spodní otočená o 90° pro čtveřici pevných disků. Horní dvě šachty mají upínání pomocí plastových zámků a spodní pro pevné disky pomocí plastových lyžin. Jak je obvyklé před šachtou s disky je 120mm větrák s dostatečným přísunem vzduchu. V zadní části se nachází druhý obdobný větrák se specifikacemi 1200 ot/min, 44 CFM, 19,8 dBA. Nepříjemností je vedení kabeláže z horní části – tedy skoro přes celou základní desku. Jedinou nevýhodou je nemožnost instalace dlouhé grafické karty – jednoduše z nedostatku prostoru mezi základní deskou a šachtou disků – takovéto extrémnosti opravdu patří spíše do dražších skříní.


Autor: Jakub Stareček

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6686 domén 5602 1084

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800