CoolerMaster HAF 932 Black

« zpět na PC skříně

obrazky/ikonkacase.gifCoolerMaster jako výrobce chladičů a skříní je u nás známý a oblíbený. Dnes se podíváme na jeden bigtower s trojicí obrovských 230 mm velkých větráků.

CoolerMaster HAF 932 Black

ČeloSpodní část obsahuje kovový rošt s logem výrobce a perforací pro přívod vzduchu k přednímu 230 mm větráku chladícím pevné disky. Horní část obsahuje šestici 5,25“ pozic pro mechaniky – jednu je možno přetvořit na 3,5“ pozici. Nad pozicemi je čelní I/O panel s velkou výbavou. Čtveřice USB (dvě dvojice) – mezi nimi FireWire. Jeden E-SATA, vstup pro mikrofon a výstup pro sluchátka a v pravé části indikační LED diody. Horní část je dělena na dva díly. Přední a menší část obsahuje kulatý restart a obdélníkové tlačítko napájení. Zbytek prostoru je pogumovaný a má sloužit k odkládání drobných věcí. Ve velké horní perforaci je upevněn přidaný velký 230 mm větrák sloužící k odvodu vzduchu nahoru. Místo tohoto větráku je možnost umístit radiátor vodního chlazení až se třemi 120mm větráky.

Zadní strana

Uspořádání zadní strany dává najevo neobvyklost a vysoké možnosti chlazení. První a markantní neobvyklostí jsou dvě pozice pro zdroj – horní nebo dolní část. Výrobce do horní pozice instaloval záslepku se dvěmi chlopněmi pro vodní chlazení. Záslepku není problém vyměnit a mít zdroj nahoře. Obvyklý zadní plech pro I/O panel chybí – výrobce tak nepřidával zbytečný kousek hliníku. Pod prostorem pro panel následuje obvyklých sedm PCI záslepek, záslepky nejsou obvyklé ale jemně perforované, což je další plus. Vedle záslepek je další perforace pro samovolný odvod teplého vzduchu. Nejpodstatnějším tahákem, i u bigtowerů neobvyklým je 140 mm větrák. Pozice sice nabízí i možnost 120 mm kousku ale škoda jej měnit za již dodaný tichý kousek.Bočnice

Levá bočnice je bohatě využita. Prostor mechanik a pevných disků zakrývá. Prostor okolo umístění základní desky má jemnou perforaci a najdeme zde 230 mm obrovský větrák ofukující základní desku a případně grafické karty (obával bych se o přirozený průtok vzduchu při použití „věžového“ chladiče procesoru). Horní část oblasti zdroje nebo části vodního chlazení je zakryta kouřovým plexisklem s bílou mřížkou. Pravá bočnice má stejných pět průchodů u pozic pevných disků. Prostor perforace a plexiskla je však profilován do jednoduchého X. Neobvykle se zmíním i o spodní části skříně. Nalezneme zde perforaci pro 120mm větrák (není v balení) ofukující případný prostor jižního můstku a grafické karty. Další část perforace je pro zdroj – u umístění ve spodní pozici je možná jen orientace nasáváním dolů.

Vnitřní uspořádání

Vnitřní uspořádání se podřizuje velkým větrákům a výbornému chlazení. Šachta pro 5,25“ mechaniky má jednoduché plastové zámky jednoduše pracující stiskem středního tlačítka. Dole následuje šachta s pěticí 3,5“ pozicí pro pevné disky používající jednoduché plastové rámečky. Šachta je kupodivu velmi dobře navržena s důrazem na chlazení a má velkou perforaci. Červeně podsvícený přední větrák tak udrží disky v dobrých teplotách. Osobně mě hodní překvapil otvor v obvyklém prostoru procesoru sloužící pro instalaci chladiče procesoru i bez vyndaní základní desky. Osobně tento systém neodsuzuji ale na druhou stranu nevím zda jeden člověk bude schopen takto přes celou velkou skříň schopen připevnit chladič. Zbytek vnitřního uspořádání je proveden k co nejlepšímu ukrytí veškeré kabeláže. V příslušenství nalezneme velké množství šroubků a spon pro upevnění kabelů. Nejpodstatnější částí je čtveřice


Autor: Jakub Stareček

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6686 domén 5602 1084

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800