Gigabyte Poseidon

« zpět na PC skříně

obrazky/ikonkacase.gifGigabyte jak již víme není jen výrobcem základních desek a grafických karet. Zaměřuje se i na výrobu chladičů a skříní. Dnes se podíváme na jednu ze skříní a to konkrétně na Midi Tower Poseidon.

Gigabyte PoseidonČelo

Skříň se vyrábí ve dvou barevných provedeních a to v černé a stříbrné. Černých skříní je mnoho tak se zaměříme na stříbrnou verzi. Čelo samotné je zcela ve stříbrné barvě – někomu se to nebude líbit ale dle mého je to zajímavá změna. Hrany jsou velmi efektně zakulaceny a zaobleny. V horní části nalezneme dnes běžných pět 5,25“ záslepek pro optické mechaniky nebo jiné další čelní panely. Pod mechanikami je umístěna záslepka 3,5“ mechaniky, po bocích záslepky nalezneme černé dostatečně veliké tlačítka napájení a restart. Pod 3,5“ záslepkou nalezneme lehce prohnutý výstupek kopírující šířku a jdoucí až do spodního konce čela. Spodní část je však lichoběžníkově vyříznuta a je zde umístěn malý prosklený panel s původně připraveným nápisem Poseidon, ten je však možno nahradit za vlastní vytvořený. Nápis osvětluje modrá nebo bílá dioda – výběr diody je jen na Vás a to pomocí malého spínače umístěného pod čelem. Pod ovládacími tlačítky ještě nalezneme přední I/O panel, tedy spíš jeho dvě části. Na levé je umístěno audio v podobě sluchátek a mikrofonu a na levé straně dvojice na sebe nalepených USB 2.0 a jednoho FireWire. Ještě se zmíním o podstatné části čela a to o mřížku pro přívod vzduchu pro přední větrák – jedná se o dva otvory po stranách onoho výčnělku (tedy pod částmi I/O panelů). Větrák má dostatečnou mřížku a jedná se o firemní poměrně tichá bez osvětlení – to zajišťují zmíněné bílé nebo modré diody. Bohužel větrák nevyužije celou část perforace – část je totiž skrytá za středovým výčnělkem.

Zadní strana

Na zadní straně nalezneme klasické rozmístění i komponenta. Jedná se o otvor pro zdroj v horní části skříně, zadní I/O panel, sedm záslepek pro karty a otvor pro 120mm větrák – firemní modře svítící kus. Zajímavostí je dvojice otvorů pro hadičky vodního chlazení úplně vpravo dole. Pro doplnění nad těmito hadičkami je malá perforace.Bočnice

Horní strana a pravá bočnice nás nijak nepřekvapí. Nalezneme zde jen stříbrný plech. Levá bočnice je už poněkud zajímavější. Najdeme zde obdélníkový otvor vyplněný v základě hustou mřížkou. Tuto mřížku je možno nahradit dodaným plexisklem. Osobně bych raději volil prosklení, přeceněn mřížka nabourá proud vzduchu a bude lapačem prachu.

Vnitřní uspořádání

Uvnitř je vše úhledně a hlavně účelně vytvořeno. V přední části nahoře nalezneme šachtu s 5,25“ mechanikami, pod ní neočekávaně šachtu pro dvojici 3,5“ mechanik – osobně bych spíše očekával jedinou pozici vzhledem k počtu záslepek. Úplně dole nalezneme koš pro trojici pevných disků otočený o dnes obvyklých 90° - zde musím pochválit o dostatečně velkou perforaci vhodnou pro rozumné chlazení pevných disků, které ofukuje přední 120mm větrák. Potěšující je rychloupínací mechanismus pro karty, mechaniky a pevné disky.


Autor: Jakub Stareček

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6686 domén 5602 1084

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800