Seriál o počítačových skříních – speciality

« zpět na PC skříně

obrazky/ikonkacase.gif

Úvod seriálu o počítačových skříních – specialityTento článek je doplněním předešlého úvodu k počítačovým skříním. Dnes se zaměříme na méně obvyklé skříně a různé úpravy.

DHTP

Home Theater Personal Computer (HTPC, Media Center PC) jsou počítače speciálně určeny pro multimediální aplikace (video, hudba atd.), které jsou schopny s přehledem nahradit jakékoli zařízení v obývacím pokoji (od rádia přes satelitní a TV přijímač až po DVD či BL DH-DVD rekordér) a k tomu všemu přidat výhody PC (internet, hry, velký úložný prostor pro nahraná data). V případě sestavení HTPC máte až 90% elektroniky z obývacího pokoje v jednom stroji, který můžete velmi pohodlně ovládat dálkovým ovladačem či bezdrátovou klávesnicí. V případě skříně se jedná o skříň podobnou desktopu, avšak s velice elegantním designem a uloženými tichými komponentami.
Cube

V překladu krychle. Tyto skříně opravdu vypadají jako malé krychle. Jejich hlavní využití je s malými Micro ATX nebo Mini ITX. Největší nevýhodou takovéhoto řešení je malý prostor – běžně 2 pevné disky a 2 mechaniky. Dají se využít taktéž jako menší HTPC případně pro potřeby LAN párty - díky velké přenosnosti.
Úpravy skříní

Prosklená bočnice
Základní vylepšení vzhledu. Mnoho nadšenců si do svých skříní vyřezává okna o různých velikostech a tvarech a přidává plexisklo. Výrobou se nebudu zaobírat, takových postupů je na internetu opravdu hodně. Většina výrobců už přidává na bočnice prosklení, tudíž se stává tato úprava zcela běžnou.
Větráky
Větráky jsou samozřejmou součástí skříní. Pokud chceme dodat decentní osvětlení skříně větráky s LED diodami jsou vhodné. Mnoho výrobců skříní už dodává osvětlené větráky, většinou modré barvy. Dají se však zakoupit i bílé, žluté, oranžové, červené, zelené, fialové – dle libosti. Případně jde diody vyměnit za jinou barvu. Osobně nedoporučuji vícebarevné diody na jednom větráku – vytváří mix barev který není pěkný.Osvětlení
Osvětlit skříň se dá mnoha způsoby, nejpoužívanější jsou studené katodové trubice. Tyto trubice se dají běžně zakoupit v obchodech s PC. K dostání jsou opět v různých barvách i jako UV. Další možností jsou LED diody – taktéž v různých barvách. Samozřejmostí pro takovéto osvětlení je prosklená bočnice.
Prosklená skříň
Jednoduchá úprava celé skříně – místo plechů použít plexisklo. Běžné sklo by bylo až nebezpečné. Prosklená skříň je jednoduchá ukázka vizuálního tuningu. Skříň je průhledná a při osazení barevných větráků nebo jiných svítících hračiček vzniká pěkný dojem.
Autor: Jakub Stareček

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6684 domén 5601 1083

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800