SilverStone SST-TJ07S-W Temjin

« zpět na PC skříně

obrazky/ikonkacase.gifVýrobce skříní SilverStone není na našem trhu nováčkem. V tomto článku se podíváme na jeden z jeho bigtoweru s příjemnými novinkami v oblasti chlazení.

SilverStone SST-TJ07S-W TemjinČelo

Čelo je provedeno jako pokračování – tedy jako monolit, jenž se nedá sundat od zbytku skříně. Čelu dominuje sedm 5,25“ záslepek. Pod záslepkami nalezneme malá dvířka předního I/O panelu. Pod dvířky se skrývá čtveřice USB, mikrofon, sluchátka a FireWire. Pod skrytým panelem nalezneme indikační diody a maličkou dírku tlačítka restart. Zbytek spodní části je vybaven pouze docela malým tlačítkem napájení. Osobně mi tak čelo připadá chudé a nevýrazné.

Zadní strana

Zadní strana dává najevo neobvyklé uspořádání vnitřního prostoru – umístěním zdroje ve spodní části. Ale popořadě a shora si řekneme co zde nalezneme. Po pravé horní straně nalezneme dvojici 92mm tichých větráků s kruhovými mřížkami. Dále obvyklý otvor pro zadní I/O panel a sedm záslepek pro karty. Ve zbylém prostoru nalezneme čtvercovou perforaci. Ve spodní části nalezneme dva otvory pro zdroj – postavené svisle. Jeden z otvorů je vyplněn mřížkou a je možno jej zaměnit – výrobce udává za ideální otvor blíže z levé bočnici (pohledem zezadu pravé), díky její perforaci v raném prostoru.Bočnice

Bočnice jsou z efektního silného plechu a dávají znát zakulacení rohů čela. Nejzajímavější na obou bočnicích je otvor ve spodní části – po celé její délce. Tento otvor je kryt jemnou mřížkou, sloužící zároveň jako prachový filtr a pro přívod vzduchu – jak si ukážeme v popisu vnitřního prostoru. Horní část zaujme otvory pro dva 120mm větráky – jsou již instalovány dva tiché firemní.

Vnitřní uspořádání

Vnitřnosti jsou děleny do dvou prostor. Horní a větší je prostor základní desky a mechanik – více prostoru zde nenalezneme, což zamrzí u velkých chladičů procesoru. Přední části vévodí prostor pro sedm zmíněných mechanik. Pod šachtou mechanik nalezneme plech oddělující horní část od spodní. Ve spodní nalezneme prostor pro zdroj a dva boxy pro trojice pevných disků s vlastními 120mm tichými větráky. Díky perforované bočnici je tak možnost dostatečně disky chladit. V případě nevyužití těchto boxů je možno je jednoduše odmontovat. Pevné disky i mechaniky jsou bohužel upevněny pomocí klasických šroubků.Zajímavosti

Skříň se prodává v černém a stříbrném provedení.

Autor: Jakub Stareček

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6684 domén 5601 1083

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800