Thermaltake Armor Supertower VA8003BWS

« zpět na PC skříně

obrazky/ikonkacase.gifZnámý výrobce chladičů a počítačových skříní Thermaltake není třeba představovat. Dnes se podíváme na jeden bigtower s vysokou kvalitou a výborně provedeným chlazením.

Thermaltake Armor Supertower VA8003BWS


ČeloSkříň je tvořena silným černým hliníkem. Čelo vypadá na první pohled až překvapivě jednoduše, jedná se o celých jedenáct 5,25“ pozic. Tyto pozice jsou zakryty velmi efektními záslepkami tvořenými velmi jemnou mřížkou a taktéž molitanem sloužícím jako prachový filtr. Toto řešení je pro chlazení ideální – velká plocha perforace a minimální prašnost. V horní záslepce je umístěn 3,5“ box spojený s ovládacími prvky, které nalezneme v pravé části této záslepky. Velké černé tlačítko napájení a pod ním malý restart sekunduje dvojice LED diod. Modrá až přehnaně oslnivá indikující chod počítače a červená jako monitor pevného disku. Okolo záslepek je černé plastové čelo sloužící hlavně jako držák masivních kovových mřížek. Při zavřeném stavu zbývá mezi dvířky prostor o velikosti 3,5“ ve kterém proudí dostatek vzduchu a zároveň chrání tlačítka mechanik a ovládání.

Zadní strana

Neobvyklým prvkem není pozice ale orientace zdroje – v horní části skříně ale položený na bok. Vedle zdroje se nachází 92mm větrák s plástvovou perforací. Pod horním menším větrákem je čtveřice otvorů k protažení trubiček vodního chlazení. Vedle zadního I/O panelu základní desky je umístěn 120mm větrák. Záslepky jsou v tradičním počtu sedmi kusů. Na zadní straně, což je docela překvapivé nenaleznete žádné otvory pro hadice vodního chlazení.Bočnice

Pravá bočnice je tvořena dostatečně silným černým plechem. Levá bočnice je bohatě prosklená – trojící plexiskel. Horní a spodní je provedena do jakéhosi zakulaceného trojúhelníku a prostřední do tvaru položeného U. V onom prostředním dílu se nachází velký celých 250 mm velký větrák. Tento obr mezi větráky je umístěn tak, aby ofukoval horní část základní desky a částečně grafickou kartu. Obávám se o přirozený průtok vzduchu při použití „věžového“ chladiče procesoru. Nad a pod prostředním sklem se nachází dvojice zasunovacích kliček a zámek pro bočnici. Horní část je taktéž neobvyklá. Je zde elipsovitý otvor z části zakrytý držákem horního 92mm větráku s velice malou perforací doslova protlačujícím vzduch. Dále se zde nachází kulatá dvířka ukrývající I/O porty. FireWire, dvojici na sebe nalepených USB 2.0 a sluchátka s mikrofonem. Zbytek elipsy je perforován efektní plástvovou mřížkou ne nepodobnou té u větráků.

Vnitřní uspořádání

Levou stranu skříně tvoří velká šachta. V této šachtě je umístěn box pro trojici pevných disků. Tento box je zepředu chlazen 120mm svítícím větrákem a je možno jej libovolně přesouvat napříč výšce skříně – doporučuji dole. U zadního 92mm větráku je další koš pro trojici pevných disků ale je již o poznání skromnější jak na prostor tak případné chlazení – při osazení by i dusil chlazení zdroje. Naštěstí je možno jej velmi jednoduše pomocí velkého šrouby v prsech odstranit. Upínání pevných disků v předním boxu i mechanik je bezšroubkové.Zajímavosti

V případě nedostatku prostoru pro pevné disky je možno zakoupit volně další box do 5,25“ pozice i s firemním větrákem o stejné kvalitě. Dohromady je možno osadit tři takovéto koše – možnost devíti a tří disků je ohromná a těžko představitelná. Skříň je zamykatelná (levá bočnice) na malé klíčky.

Autor: Jakub Stareček

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6684 domén 5601 1083

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800