FastStone Image Viewer – Freewarový správce fotografií

« zpět na Software

faststonecapture1-ikona.png

Ať už si chcete zorganizovat a upravit fotografie z dovolené, rodinné oslavy nebo třeba jen z podvečerní procházky, vždy se hodí nějaký chytrý program, který všechno zvládne jednoduše a rychle. Dnes se podíváme na freewarový správce a editor fotografií FastStone Image Viewer.

Konečně pořádek ve fotografiích

Hned ze začátku Vás jistě potěší přítomností české lokalizace celého FastStone Image Viewer. Uživatelské rozhraní je jednoduché a přehledné. Práce s ním se dá připodobnit k Průzkumníku Windows. Do jisté míryjej lze samozřejmě upravit. Základní nástroje, mezi kterými naleznete například otáčení fotografií, změna velikosti či třeba oříznutí, jsou ihned po ruce ve dvou panelech. Vedle klasické verze vyžadující instalaci existuje také portable (přenosná) verze s velikostí nepřesahující 12 MB. Pro rychlejší práci s fotografiemi ukládá Image Viewer jejich miniatury. Jakmile jednou zobrazíte nějaké fotografie, aplikace si uloží jejich miniatury, čímž znatelně zrychlí procházení vaší fotogalerií.

Faststonecapture1-spravce_2

Jednoduchý editor

FastStone Image Viewer obsahuje jednoduchý editor pro základní úpravu fotografií. Specialitou je zobrazení editoru v celoobrazovém režimu bez jakýchkoliv nástrojových panelů a nabídek. Ty se totiž zobrazí až při přetažení kurzoru na okraj obrazovky. Na levé straně se zobrazí nabídka nástrojů pro editaci, ve které naleznete například nastavení osvětlení, úrovní, barev, křivky a nebo také nástroje pro práci s ostrostí. Dolní strana skrývá navigační panel, díky němuž se můžete pohybovat mezi jednotlivými obrázky ve složce.

Faststonecapture1-prohlizeni      Faststonecapture1-nastaveni

K navigaci slouží také panel skrytý v horní části. Ten  zobrazuje i náhledy ostatních fotografií uspořádaných do řady a umožňuje také přesun do jiné složky. Jakmile kurzorem dojedete do pravé části, zobrazí se panel poskytující EXIF informace editovaného obrázku. Vedle toho zde naleznete také histogram. Editoru samozřejmě nedělá problém korekce červených očí či práce s klonovacím razítkem.

Na závěr

Hledáte-li zdarma dostupného správce a editor fotografií v češtině, je FastStone Image Viewer mezi širokou konkurencí dobrým kandidátem. Pokud nepotřebujete specializovaný grafický editor, bude vám nabízené základní portfolio nástrojů pro editaci fotografií bohatě stačit. 

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6852 domén 5726 1126

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800