Ninite.com – Instalace rychle a bez čekání

« zpět na Software

ninite-titulni.jpg

Reinstalace systému s sebou přináší mnoho různých překážek. Vedle vlastní instalace, která se systém od systému zjednodušuje a zrychluje, se neobejdeme bez instalace softwaru třetích stran. Tento krok však lze velmi jednoduše urychlit díky službě Ninite.com

Všechno pěkně automaticky

Ninite.com je služba umožnující urychlit a zautomatizovat instalaci většiny nejpoužívanějších aplikací. Díky relativně rozsáhlé databázi si „balíček“ svých aplikací najde jistě každý. Tvůrci se o ni patřičně starají, a tak jsou aplikace neustále aktualizované. Vybírat můžete více než ze šedesáti  aplikací rozdělených do mnoha skupin. Hlavním zaměřením byly samozřejmě aplikace pro operační systémy Windows, nicméně nově je přidána podpora pro Linux a MacOS. Ve zbylých dvou vyjmenovaných případech však není portfolio aplikací tak rozsáhlé, neustále jej ale tvůrci rozšiřují.

 Ninite1-web

Pro hromadnou instalaci stačí vybrat vámi požadované aplikace v katalogu. Při označení se celá karta aplikace zbarví modře. Jakmile dokončíte výběr, stačí kliknout na zelené tlačítko „Get Installer“. Poté stačí jen stáhnout speciální instalační balíček obsahující vámi zvolené aplikace. V následujících krocích započne automatické stažení jednotlivých instalačních balíčků a později také jejich vlastní instalace. V úplném závěru jste ještě informováni o finálním stavu instalace, kde se dozvíte například, zda-li byly jednotlivé aplikace úspěšně nainstalované či třeba, že nebyla instalace potřebná z důvodu aktuálnější verze. Tento výpis také umožňuje instalaci opakovat. Největší nevýhodou tohoto řešení je bezesporu nemožnost ovládání cílové složky pro instalaci. Vždy jsou aplikace nainstalovány do výrobcem přednastavené složky.

 Ninite2-instalace

Šetří práci i čas

O faktu, že Ninite.com úspěšně ušetří spoustu práce a času, se nedá vůbec pochybovat. Služba je zdarma pro nekomerční použití, nicméně tvůrci vytvářejí i placenou verzi Ninite Pro, která je rozdělena do několika licencí, konkrétně podle množství použitých instalací. Leckteré uživatele jistě zamrzí absence české lokalizace, což se naštěstí týká jen samotného Ninite.com a instalačních průvodců. Pokud je instalovaná aplikace v češtině ani přes Ninite.com o ni nepřijdete.

Ninite3-linux

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6745 domén 5650 1095

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800