SyncToy 2.1 – Synchronizujeme snadno a rychle

« zpět na Software

synct-ico.jpg

Jestliže máte více počítačů a na všech se snažíte udržovat stále aktuální data, jistě vás nebaví jejich neustálá ruční synchronizace. Dnes si představíme jednu z mnoha aplikací zvanou SyncToy pro synchronizaci vybraných souborů a složek. Uvidíme, jestli je to jen pouhá hračka.

Vpravo, vlevo, vpravo, vlevo...

Aplikace SyncToy v nejaktuálnější verzi 2.1 pochází z dílen Microsoftu a slouží čistě jen k synchronizaci mezi datovými úložišti. Microsoft totiž vedle toho poskytuje ještě službu Live Mesh, která spolupracuje na základě synchronizace vybraných dat se vzdálenými servery poskytovanými samotným Microsoftem. SyncToy však nespolupracuje s žádnými vzdálenými servery poskytovanými výrobcem, slouží jen jako prostředník a jakýsi koordinátor toku dat mezi datovými úložišti. Pro příklad mohu uvést třeba zálohu složky X z pevného disku počítače například na externí disk.

 Synct-uzivrozhrani

Uživatelské rozhraní je velmi jednoduché a intuitivní, bohužel kompletně celé v angličtině. Nicméně bych absenci češtiny neviděl jako nějakou neomluvitelnou chybu, především díky opravdu jednoduchému ovládání. Nastavení sice neobsahuje mnoho položek, pro základní synchronizaci ale bohatě postačí.

Program synchronizuje ve třech režimech. Klasická obousměrná synchronizace funguje na základě porovnávání dat mezi dvěma vybranými složkami a stále všechna data udržuje aktuální. Další dva režimy Echo a Contribute umožňují kopírování dat z jedné strany na druhou, přičemž obrácený postup není možný. Pokud si nejste jisti správným nastavením synchronizace, můžete spustit Preview, což je v podstatě jakousi simulací pozdější synchronizace. Tento režim vás seznámí se všemi změnami, které nastanou. Nezdá-li se vám něco z výběru, můžete tuto simulaci zrušit a nastavení opravit.

Synct-pre

Jakmile je synchronizace dokončena, můžete shlédnout v přehledném výpisu všechny provedené kroky. Pokud jsou některé soubory smazány, naleznete je v Koši. Tato možnost však jde vypnout. Potěšit vás mohu podporou Windows XP a novější a také 32 i 64 bitových verzí systémů.

Synct-synchro

SyncToy opravdu není hračka

SyncToy je výborným synchronizačním nástrojem, který je sice jen v angličtině, ale nabízí jednoduché, přehledné a přívětivé uživatelské rozhraní. Dalším dobrým argumentem při výběru může být také více než příznivá cena. Je totiž zdarma.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6745 domén 5650 1095

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800