Vyzkoušejte Firefox 4 již dnes

« zpět na firefox

Celosvětově jeden z nejoblíbenějších prohlížečů se pomalu ale jistě blíží ke své čtvrté verzi. Vy si už teď můžete stáhnout čtvrtou betaverzi, která je samozřejmě plně funkční a v češtině. A nejen to, můžete se také podělit o své zkušenosti s touto verzí (ale samozřejmě nemusíte).

http://www.mozilla.com/cs/firefox/beta/

Co nás čeká nového

Firefox 4 byl nejen vzhledově ale i funkčně inovován. Po spuštění prohlížeče vidíme nový „stříbrný“ vzhled.

Celkovypohled

Osobně bych řekl, že tohoto pohledu se dočkáme také o něco rychleji-rychlejší start Firefoxu. Ovšem nejvýraznější změnou nebo spíše přírůstkem je funkce přezdívaná „Panorama“ (dříve známá jako „Tab Candy“). Pokud stisknete klávesovou zkratku „Ctrl+Space“ tak se Vám otevře prázdný list, na kterém máte miniatury všech právě otevřených karet. Usnadňuje to pochopitelně orientaci v otevřených panelech a stránek v nich načtených.

Skupinypanelu

Jedná se dle mého názoru o funkci, která je inspirována prohlížečem Google Chrome, v němž když si otevřete novou kartu, tak se Vám zobrazí náhledy nedávno zavřených stránek. Náhledy jsou srovnatelné s náhledy v novém Firefoxu, jen funkčně se samozřejmě jedná o něco jiného.

Sdělte svůj názor

Jelikož se jedná o betaverzi, vývojáři jsou rádi za každý podnět, který jim usnadní „vychytání chyb“. Pro tento účel je v prohlížeči zakomponována funkce s názvem „Zpětná vazba“. Nalezneme jí v pravém horním rohu.

Zpetnavazba

Zde máme jakousi možnost dát kladnou nebo zápornou odezvu. To ilustruje zelený smajlík s úsměvem nebo červený se smutkem. Po vybrání jednoho z nich se nám otevře karta, kde můžeme napsat své poznatky a odeslat je vývojářům.

Dobrazkusenost

O betaverzi 4

Měla vyjít minulý týden, ale protáhlo se to. Je dostupná ve 30 jazycích pro Windows, Mac OS X a Linux. Přináší hardwarovou akceleraci pod Windows 7. Další pátá betaverze by měla vyjít tento pátek. Při čemž šestá se plánuje na 10. září, konečná čtvrtá verze pak v říjnu až listopadu letošního roku.

Zdroj: techspot.com

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6745 domén 5650 1095

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800