Jak na vlastní podcast 1.díl

« zpět na podcasting

podcast.jpeg

Proč vůbec tvořit podcast?


Podcasting je jedním z mnoha internetových fenoménů, podobně jako blogování a čím dál tím více lidí má potřebu si trochu zapodcastit. Jaké jsou obvyklé důvody pro tvorbu podcastů?

Vždycky jste chtěli svou vlastní talkshow, ale nevlastníte žádnou radiovou stanici a ani v žádné nepracujete

Jste hudebník a chcete si zvětšit svou fanouškovskou základnu, takže pomocí podcastu poskytnete část své tvorby a vytvoříte si i pomoci mluveného slova vztah s vašimi obdivovateli

Chcete na tom vydělat. V Česku poměrně nereálné ale ve světě už je pár lidí, co se živí podcastingem.

Máte svůj pořad, ale chcete uvolnit jeho část na internet, aby se váš pořad více proslavil – režná praktika i mnoha českých rádií.

Jste spisovatel a pomocí podcastového autorského čtení chcete nalákat potencionální čtenáře

Máte potřebu světu jednou týdně sdělit všechny nově objevené konspirace, přečíst seznam obětí unesených UFO a tak dále

Vidíme že důvodů, proč mít vlastní podcast je opravdu hodně a každý z nich je stejně dobrý, ostatně jakýkoliv jiný důvod je stejně legitimní jako výše uvedené. Takže s chutí do tvorby.

Jsem technický antitalent


První a nejjednodušší metodou, jak si vytvořit vlastní podcast je využití nějaké webové služby. Američani mají v tomto výhodu, některé služby jdou tak daleko, že umožňují nahrávání podcastů přes telefon bez poplatků. Bohužel leckteré vynikající služby zanikají, jako například do konce roku 2009 zmizí výtečný Wild shout, který nepotřeboval žádný další software a umožňoval nahrávání pomocí mikrofonu přímo do internetu. To už nás ale nemusí zajímat, podívejme se nyní na dvě webové alternativy:
Gcast.com

Zajimavá zdarma služba, jež nejenže umožňuje neplacený hosting vašich podcastů, také vytváří podcastové RSS feedy, obsahuje hudbu volně k použití a nabízí i flashový přehrávač, jež si můžete umístit na Váš web, aby jeho návštevníci mohli poslouchat Vaše podcasty bez nustnosti je stahovat.
Clickcaster.com

Další jednoduché rozhraní pro tvorbu podcastů. Jediné co potřebujete umět je aspoň trochu anglicky a být schopný nahrát audio soubor (jak na to se podíváme později). Clickcaster už Vám pomůže se zbytkem. Vše je vytvořeno velmi intuitivně a vy můžete mít během minuty vlastní podcast.


V příštím díle už se podíváme jak na to, když se chceme pustit do podcastu pěkně od podlahy – tudíž když si chceme udělat všechno pěkně sami.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6530 domén 5469 1061

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800