Databáze & FTP

MySQL

MySQL je multiplatformní relační databázový systém dostupný pod bezplatnou licencí GPL, který využívá k dotazování jazyka SQL.

Vytvoření nové databáze probíhá skrze administrační rozhraní, kde kliknutím na přidat účet (modrý trojúhelník) se zobrazí okno pro vytvoření nové databáze. Po zadání názvu, hesla a znakové sady bude do 15 minut vytvořen nový účet s databází.

Pro editaci databáze potom slouží phpMyAdmin, ke kterému se můžete přihlásit na adrese phpmyadmin.nazev_domeny (např. phpmyadmin.test1.cz), případně cislo_serveru.banan.cz/phpmyadmin (číslo serveru můžete zjistit najetím kurzoru myši na modrý otazník).

Administrace webhostingu - MySql databáze

 

Nastavení FTP

V této sekci můžete vytvářet nové FTP účty, mazat, popř. měnit hesla FTP účtů.

V horní části stránky jsou k dispozici přihlašovací údaje. Kliknutím na Uživatelské jméno u konkrétního účtu v seznamu Vašich účtů se v tomto okně zobrazí přihlašovací údaje ke konkrétnímu účtu.

Do replikace DNS záznamů, či pokud ještě nemáte nastaveny jmenné servery na naší společnost (často při čerstvém založení účtu), můžete pro přístup na FTP využívat jako host/server název serveru, na kterém hostuje Vaše prezentace. Tuto informaci získáte najetím ukazatele myši na otazník u host/server.

Změna hesla FTP účtu
Heslo je Vám vždy vygenerováno s novými službami. Obdržíte e-mail s předmětem: "BANAN.CZ - přístupové údaje pro domenové jméno VašeDoména.cz". V tomto emailu je uvedené heslo.

Pokud již heslo nemáte k dispozici, můžete si jej kdykoliv změnit prostřednictvím administrace webhostingových služeb admin.banan.cz - sekce FTP.

Do níže uvedeného okénka napište místo teček nové heslo a klikněte na tlačítko "Edituj". Změna FTP hesla se projeví nejpozději do 15 minut.

Administrace webhostingu - nastavení FTP účtu

Zabezpečení adresáře

Zde si můžete zabezpečit libovolný adresář a ochránit jej heslem a zamezit tím přístup ostatním uživatelům, kteří nemají přístupové údaje.
Nový učet vytvoříte rozkliknutím modré šipky a udáním cesty k adresáři. Zadává se heslo a jméno pro přístup ke složce.

Administrace webhostingu - zabezpečení adresáře

Reset adresáře

Zde si můžete resetovat práva ke složkám a souborům do původní podoby. Tuto funkci využijete například, není-li možné provádět změny na souborech přes FTP.

Administrace webhostingu - reset adresáře