Domény .CZ

Expirace .CZ domén

Poté, co vyprší doba, na kterou jste si zaplatili doménu, dojde k její expiraci. Přesné datum si můžete zjistit buď na webu www.nic.cz nebo v administraci služeb.

Co se děje po expiraci:

Po expiraci nedojde automaticky k uvolnění domény, ale započne 60ti denní ochranná lhůta. Po prvních 30 dní je doména plně funkční bez jakýchkoliv omezení a poté přestane být generována do zóny, tedy je vypnuta. V tomto stavu setrvá dalších 30 dní a až tehdy je doména uvolněna k nové registraci. Během celé ochrané lhůty můžete svou doménu převést k jinému registrátorovi či bez zvláštního poplatku prodloužit.

Pro prodloužení domény po expiraci stačí zaplatit fakturu, jež máte k dispozici v administraci nebo která Vám byla před expirací zaslána na email.

Změna vlastníka

Změna vlastníka domény se provádí tak, že si nejdříve vytvoříte nový identifikátor kontaktu domény na adrese https://www.banan.cz/domeny/zmena-vlastnika-domeny. Tento kontakt poté můžete na stejné stránce použít pro "transfér kontaktu" a tím kontakt změnit. Nebo tento kontakt zaslat na technickou podporu z autorizovaného mailu a požádat tak o změnu.