Převod domény

Převod  .CZ domén

V případě že chcete převést svou doménu k jinému registrátorovi, než u kterého je v současnosti, je třeba mu zaslat tzv.: AUTH-INFO kód. Po zaslání tohoto kódu již není třeba zásahu z Vaší strany a doména se automaticky převede. Pozor! Převodem se nemění nastavení jmenných serverů, to znamená, že dokud si nepožádáte o změnu, tak se bude po zadání Vaší adresy stále obsah původního webhostingu – je tedy možné mít hosting a doménu u jiných společností.

Jak získat AUTH-INFO kód:

Tento kód by Vám měl vydat Váš současný registrátor. Také můžete využít formuláře na adrese http://www.banan.cz/domeny/sprava-domeny/kod-pro-prevod-domeny který Vám zašle kód na email uvedený při registraci domény. Pokud k tomuto emailu již nemáte přístup, můžete jej ještě získat oproti notářsky ověřené žádosti od nic.cz. K tomu prosím využijte formulář zde: http://www.nic.cz/whois/publicrequest/

Převod k firmě banan.cz webhosting

Transfer k nám můžete uskutečnit během několika vteřin pomocí jednoduchého formuláře, jež naleznete na https://www.banan.cz/objednavka-sluzeb stačí vybrat možnost doménu neprodlužovat, pouze převést. Také Vám nabízíme možnost transfer provést s naší technickou podporou - stačí nám kód přeposlat.

Převod .SK domén

V případě převodu sk domény k jinému registrátorovi je třeba potvrdit notářsky ověřeným podpisem žádost, kterou Vám vygeneruje nový registrátor a tuto žádost doručit na adresu sk-nic:

SK-NIC, a.s.
P.O.BOX 49
840 00 Bratislava 4

Přejete-li si tedy doménu převést k naší společnosti, kontaktujte nás a my Vám pošleme e-mailem vše potřebné. Změna registrátora je zpoplatněná operace v případě, že nedochází k prodloužení platnosti. Výši poplatku Vám vyčíslíme individuálně. Může se lišit.

Převod nadnárodních domén a .EU domén

Změna registrátora je vždy zpoplatněna. Dochází automaticky k prodloužení platnosti o rok nebo více, dle Vaší objednávky. Transfer zahajuje náš registrátor na základě našeho pokynu, poté co nám sdělíte AUTH-INFO kód a provedete úhradu služeb.

AUTH-INFO Vám sdělí pouze Váš registrátor, nemáme možnost jej zjistit jinou cestou. K potvrzení žádosti o transfer musí dojít do 5 dní, jinak je žádost stornována. Transfer samotný může zabrat i několik dní nad tuto lhůtu, proto buďte trpěliví.

Doménu nechci převést, chci pouze hosting

Máte-li zájem doménu pouze hostovat u naší služby a nepřejete si ji převádět pod naši správu, stačí si objednat pouze webhosting. Udržovací poplatky domény budete nadále platit přímo Vašemu registrátorovi či správci. U Vašeho registrátora si musíte zajistit změnu nastavení DNS záznamů domény tak, jak je to popsáno níže.

Nastavení NS serveru / NSSETu
Posledním krokem pro správnou funkci domény s využitím našeho hostingu je nastavení NS serveru. Stačí požádat technickou podporu o nastavení našich NS serverů k propojení domény a hostingu. Poté proběhne replikace DNS záznamů, která trvá cca od 2 do 24 hodin. Po této době bude vše již plně funkční.

Pro domény .CZ:
ID sady nameserverů (nsset): BANANCZ-NSSET

Ostatní domény:
DNS1: ns.banan.cz
DNS2: ns2.banan.cz
DNS3: ns3.e-baan.net

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6524 domén 5464 1060

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800