Eshop - administrace

Ukázky z administrace

E-shop je dlouhodobě vyvíjen a administrace nabízí opravdu jednoduché a intuitivní ovládání. Při vývoji je samozřejmě brán zřetel na zpětnou vazbu od našich zákazníků. Ukázky administrace si můžete prohlédnout níže.

Úvodní strana

Po přihlášení do administrace e-shopu vás uvítá úvodní strana, na které se okamžitě zobrazí přehled nových objednávek.

Zboží a kategorie

Jednotlivé výrobky můžete přidávat do kategorí či podkategorií. V levém panelu se kategorie řadí do stromové struktury, díky které je správa výrobků velice přehledná. počet kategorií není omezen, kategorie můžete mazat, editovat či k nim přidávat různé informace důležité pro zákazníky. Na hlavní stránce máte přehled zboží, které je právě ve slevě.

pro efektivnější práci se zbožím můžete výrobky vyhledávat, nechat si vypsat zboží dle toho, zda jsou v akci, zda nepatří do žádné kategorie nebo si jednoduše necháte vypsat všechno nabízené zboží.

Nabízí se také hromadná změna parametrů dle vámi zadaných kritérií.

Editace výrobků

Jakmile jste zvolili kam chcete výrobek přidat, můžete začít editovat. Editace se skládá z jednotlivých polí jako je název výrobku, výrobce, popis a další. Všechna políčka se nemusí vyplnit, je to jen na vás kolik informací o výrobku poskytnete. Můžete vytvářet i vlastní parametry pro podrobnější popis. K cenám výrobků je možnost přidání dalších cen. Tyto ceny mohou být různé věcí, např. upomínkový předmět nebo dárkové balení v krabičce. Ceny výrobobků se mohou lišit dle toho, zda-li je zboží v současné době v akci nebo ne.

Ve spodní části editace můžete přidávat různé varianty zboží (velikost, barva, ...), nahrát ke zboží konkrétní obrázky nebo definovat související zboží.

Objednávky a platby

Zde máte přehled nad novými, schválenými, vyřízenými, zaplacenými, nezaplacenými a smazanými objednávkami. Můžete zde také prohlížet košíky zákazníků či kontrolovat platby nebo fronty pro jednotlivé odběrné místa. Úplně dole na této stránce se nachází i položka inventůra, kdy si uděláte přehled toho kolik jste toho prodali za Vámi zvolené období.

Články

Chcete lépe prezentovat své výrobky či zákazníka lépe poučit o dané problematice? Není lepší způsob než napsat věcný článek. Počtem článků nejste nijak omezeni.

Na levé straně vidíte seznam všech článků a krom editace jednotlivých článků máte možnost i měnit jejich pořadí, či články mazat. Texty můžete přímo nahrát z MS Word a nebo je psát rovnou v administraci. Pomocí množství různých funkcí můžete vkládat do textů obrázky, tabulky, odkazy, HTML kódy, smajlíky a spoustu dalších věcí.

Sklad

Výrobky máte vloženy, články napsané a dorazilo vám zboží od dodavatele. Pomocí skladu máte možnost se zbožím manipulovat, tedy naskladnit / vyskladnit / vrátit podle faktury dodavatele. Dále sklad nabízí kontrolu stavu zásob a nakonec také sledovat pohyb veškerého zboží.

Nastavení

  • Obecné

Tato položka obsahuje všeobecná nastavení e-shopu jako je adresa, název, apod. Můžete zde však také nalézt nastavení pro e-maily zasílané klientům, změnit hlavní měnu.

Důležité: Provádí se zde změna hesla do administrace !

  • Zasílání a platby

Zde lze nastavit jaké bude mít zákazník možnosti při výběru způsobu přepravy zboží, platby. Dále se zde nastavují příplatky za zboží (např. nutné poplatky spojené s dopravou či recyklací zboží apod.). Můžete si zde nastavit i online platební brány a taky se zde vytvářejí různé slevové kódy.

  • Vzhled

Mysleli jsme také na to, že kvalitu systému neurčuje pouze jeho funkčnost, ale také vzhled, který je jedním z hlavním měřítek Vaší prezentace. Vzhled si můžete upravovat sami, nebo se můžete obrátit na naše grafiky, kteří Vám připraví grafický návrh na míru. Pokud se rozhodnote, že si vzhled upravíte sami, máte na výběr z mnoha šablon, několika rámečků, máte možnost měnit písmo a barvy a taktéž můžete vzhled změnit za pomocí CSS.

  • Zboží

Obsahuje nastavení pro výrobky, jako jsou parametry zboží (výrobce, popis, cena, ...), které se zobrazují v detailu výrobku. Vytvářet volby výrobků a upravovat zobrazování výpisu nebo detailu zboží.

  • Správa zboží

Slouží pro nastavení kritérií pro vyhledávání, filtrování a řazení zboží e-shopu.

Export a import

Tato sekce slouží k exportu a importu zboží. Jak pro zálohování zboží, tak pro nahrání nového zboží. Můžete si zde nechat exportovat faktury pro účetní systémy (např. Pohoda) nebo vyhledat duplicitní zboží ve Vašem e-shopu.

Uživatelé

V záložce uživatelé můžete spravovat registrované uživatele e-shopu. Lze zde vytvářet slevové skupiny a poskytovat tak vybraným klientům slevy, editovat údaje jednotlivých uživatelů či vybraným uživatelům zasílat e-maily. Pro zálohu uživatelů můžete využít exportu dat, která můžete i naopak importovat.

Soubory

Sekce slouží pro práci se soubory. Můžete zde nahrávat/mazat soubory. Nahrávat můžete soubory různých formátů (např.: *.jpg, *.png, *.pdf, *.doc, *.xls, *.ico, *.css, *.html,).

Statistiky

Ve statistikách máte přehledný graf schválených objednávek a zaplacených faktur. Také zde můžete zjistit odkud přišli zákazníci na Váš e-shop.

Zpět