Jak přidat odkaz na zdroj třetí strany

Přidání vnějších modulů jako např. video nebo mapy vyžaduje zároveň uživatelské vložení externího kódu na vybranou stránku do článku. Jak vygenerovat kód z jednotlivých aplikací je popsáno níže a každý poskytovatel má jiný způsob. Vložení vygenerovaného kódu na vaše stránky je pro všechny případy stejný. Vždy je třeba v administraci webu najít stránku/článek, kam chcete odkaz vložit. V interním editoru vložíte odkaz buďto pomocí ikonky Upravit HTML zdroj (otevře se kód htm stránky a vložíte kód) anebo kliknete do článku, kam má být kód vložen, kliknete v nabídce na ikonu Vložit html kód a vložíte kód do dialogového okna a potvrdíte kliknutím na Vložit. A jak tedy potřebný kód vygenerovat?

Youtube

Přejděte na youtube.com na požadované video a klikněte na Sdílet v  části pod videem, viz obrázek 14-1.

14-1 Youtubeobr. 14-1 Youtube

Zobrazí se dialogové okno pro sdílení. Klikněte na možnost Vložit, viz obrázek 14-2.

14-2 Youtubeobr. 14-2 Youtube

Zobrazí se kód vybraného videa, viz obrázek 14-3. Můžete nastavit spuštění v čase  a aktivovat volby Zobrazit ovladače přehrávání a Aktivovat režim ochrany soukromí. Kliknutím na Kopírovat se kód označí a zároveň zkopíruje do schránky.

Vložení kódu ze schránky na stránku je popsáno v úvodu tohoto článku.

14-3 Youtubeobr. 14-3 Youtube

Mapy.cz

Přejděte na mapy.cz, vyhledejte požadovanou lokalitu a klikněte na Sdílet v pravé části pod adresou, viz obrázek 14-4.

14-4 Mapy.czobr. 14-4 Mapy.cz

Zobrazí se dialogové okno pro sdílení, viz obrázek 14-5. Přejděte na záložku Vložit mapu do vlastních stránek. Zvolte si velikost mapy a popř. náhledovou mapu. Klikněte na Kopírovat kód.

Vložení kódu ze schránky na stránku je popsáno v úvodu tohoto článku.

14-5 Mapy.czobr. 14-5 Mapy.cz

Google mapy

Přejděte na google mapy, vyhledejte požadovanou lokalitu a klikněte na Sdílet v levé části pod adresou, viz obrázek 14-6.

14-6 Google mapyobr. 14-6 Google mapy

Zobrazí se dialogové okno pro sdílení, viz obrázek 14-7. Přejděte na záložku Vložení mapy. Zvolte si velikost mapy v roletce vlevo. Klikněte na Kopírovat html.

Vložení kódu ze schránky na stránku je popsáno v úvodu tohoto článku.

14-7 Google mapyobr. 14-7 Google mapy