Zákaznické centrum:

podpora@banan.cz

+420 608 611 883

Kompletní web a eshop Bez starostí

Web, eshop nebo i obojí v rámci tarifu Bez starostí a k tomu:

Více informacíMám zájem

Webové stránky
bez starosti

Potřebujete nový web a nemáte čas na správu obsahu či vkládání novinek? Právě pro Vás je zde webhostingový tarif "Bez starosti"!

Zjistit více

Náš nový
vylepšený eshop

Checete si vyzkoušet náš nový eshopový systém? Není nic jednoduššího než si jej nezávazně zvykoušet!

Vyzkoušet zdarma
slider slider slider

Nakreslíme

grafiku na míru

Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit

Naplníme

vašim obsahem

Dostaneme Vás

na Seznam a Google

Měsíčně od X Kč

Kup teď!

Výhodně

Kup ihned

Jak vytvořit bezpečné heslo

V současnosti se množí případy odcizení hesla a následné získání přístupu k emailovým schránkám či k FTP účtům. Někdy se jedná o útok (Váš počítač je napaden nějakým spyware), v drtivé většině případů je však na vině špatně zvolené heslo, které útočník jednoduše uhádne.

Která hesla tedy nejsou bezpečná? 

1. číselné řady

Mezi nejproblematičtější hesla patří číselné řady: 12345, 123456, 1234567, 654321, atd.

2. často používaná hesla

Takzvaný slovníkový útok zkouší několik desítek až stovek nejčastěji používaných hesel. Patří sem například: admin, heslo, password, passw0rd, qwerty, ninja, dragon, aaaaa, iloveyou, mustang, welcome.

3. uživatelská jména

Uživatelé často chybují tím, že kupříkladu u emailu je heslo stejné jako část adresy před zavináčem, tedy například že heslo k emailu tonda@banan.cz je tonda. Při pokusu nabourat se do Vaší schránky je toto jedna z prvních kombinací, kterou útočník vyzkouší.

Jaké heslo tedy zvolit?

Ukázali jsme si hesla, jež jsou nebezpečná, teď si tedy ještě ukážeme, jak vytvořit heslo bezpečné. Existují dva přístupy:

1. použití nestandardních znaků

Zakomponujte do řetězce velká písmena, čísla, pomlčky, lomítka atd. a Vaše heslo rázem bude o několik úrovní hůře prolomitelným. Například hDFii4/ji-B6 bude heslo, které slovníkovým útokem ani hrubou silou jen tak neprorazíte.

2. dlouhé heslo

Pokud je vaše heslo extrémně dlouhé a nedává zcela smysl, je rovněž těžké jej prolomit. Typickým příkladem budiž heslo  Tančícíměsícdestilujestan – s takovouto délkou si neporadí ani ruští hackeři.


Naše systémy využívají zabezpečení hesel pomocí zakódování v databázi, nemusíte se tedy bát jejich odcizení z našich systémů. Taktéž již nedovolujeme použít hesla snadno prolomitelná, přesto můžete mít starší hesla (vytvořená před zavedením některých omezení) stále lehce prolomitelná – viz první tři body – v takovém případě doporučujeme heslo co nejdříve změnit.

TOPlist banan