Long tail

Long Tail nebo z češtiny dlouhý chvost je pojem, který se používá ve sféře internetu a označuje především vzrůst ekonomiky. V podstatě slova popsán přesun zájmu od globálních, masově vyráběných produktů, o který je velký zájem až k okrajovým produktům především určených pro menšinu lidí. Podle Chrise Andersona, autora článku pro časopis Wired, umožňuje internet poskytnout daleko větší počet položek produktů k dispozici, než-li klasický prodej v kamenných prodejnách a to včetně těch produktů, o který není takový zájem, jako právě o masově vyráběné produkty. Z toho obecně vyplývá, že internetový podnikatel získává konkurenční výhodu v prodeji, jelikož je schopen obsáznout větší sortiment, než-li právě kamenný obchod.

Tento termín se hojně využívá u problematiky optimalizace pro vyhledávače. V principu jde o to, že místo aby se snaha soustředila na 5 slov s vysokou konkurencí, tak se raději optimalizuje pro stovku méně vyhledávaných výrazů, což v konečném součtu přinese mnohem více návštěv.

Tento termín obecně popisuje prodejnost v grafu. Pro klasické obchody platí, že jsou na skladě především výrobky s velkým odběrem, kdežto produkt s poptávkou nižší je prakticky nedostupná. V tomto případě má internetový prodej výhodu, není třeba mít naskladněný jen jednu část výrobků, ale lze mít k dispozici kompletní sortiment bez omezení. Long tail pak graficky znázorňuje poměr prodeje ku naskladnění výrobku s nižší poptávkou.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6680 domén 5600 1080

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800