Long tail

Long Tail nebo z češtiny dlouhý chvost je pojem, který se používá ve sféře internetu a označuje především vzrůst ekonomiky. V podstatě slova popsán přesun zájmu od globálních, masově vyráběných produktů, o který je velký zájem až k okrajovým produktům především určených pro menšinu lidí. Podle Chrise Andersona, autora článku pro časopis Wired, umožňuje internet poskytnout daleko větší počet položek produktů k dispozici, než-li klasický prodej v kamenných prodejnách a to včetně těch produktů, o který není takový zájem, jako právě o masově vyráběné produkty. Z toho obecně vyplývá, že internetový podnikatel získává konkurenční výhodu v prodeji, jelikož je schopen obsáznout větší sortiment, než-li právě kamenný obchod.

Tento termín se hojně využívá u problematiky optimalizace pro vyhledávače. V principu jde o to, že místo aby se snaha soustředila na 5 slov s vysokou konkurencí, tak se raději optimalizuje pro stovku méně vyhledávaných výrazů, což v konečném součtu přinese mnohem více návštěv.

Tento termín obecně popisuje prodejnost v grafu. Pro klasické obchody platí, že jsou na skladě především výrobky s velkým odběrem, kdežto produkt s poptávkou nižší je prakticky nedostupná. V tomto případě má internetový prodej výhodu, není třeba mít naskladněný jen jednu část výrobků, ale lze mít k dispozici kompletní sortiment bez omezení. Long tail pak graficky znázorňuje poměr prodeje ku naskladnění výrobku s nižší poptávkou.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00 SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7415 domén 6190 1225

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700