Faktury a objednávky

V této sekci naleznete přehled všech minulých uhrazených i neuhrazených výzev, které jsou u nás vedeny. U neuhrazených plateb si můžete stáhnout výzvu k platbě, u uhrazených poté daňový doklad s razítkem ve formátu pdf. Výzvy mohou být duplicitní a proto je důležitá kontrola aktuální expirace služeb. Neuhrazené výzvy, které neplánujete zaplatit, můžete z administrace odstranit.
Informace o ceně služeb a době platnosti služeb můžete zobrazit najetím kurzoru na symbol otazníku.

Administrace webhostingu - Fakturace

Objednávky

Zde můžete ke stávajícím službám přidávat další balíčky služeb, případně objednávat jejich prodloužení.
Klinutím na danou službu se vytvoří nová objednávka, kterou je nutno pro odeslání potvrdit.
Pokud se jedná o placenou službu, pak je po odeslání objednávky vytvořená nová výzva k platbě, která se zobrazí v podsekci Fakturace, po zaplacení výzvy je nová služba aktivní.

Administrace webhostingu - Objednávky

Expirace

V této sekci jsou uvedeny datumy expirací Vašich služeb, které jsou momentálně zaplaceny a funkční. Můžete tak jednoduše sledovat jednotlivé služby a včas uhradit jejich prodloužení.

Expiraci domény má kdokoliv možnost ověřit (společně s dalšími informacemi o doméně) ve veřejně přístupných registrech domén. K vyhledávání informací ohledně generických domén je určen například registr who.is, pro české domény nic.cz a pro EUu domény potom eurid.eu (U Eu domén se však neuvádí datum expirace). Expirace u jednotlivých typů domén probíhá různě. Popis průběhu expirace CZ domény můžete nalézt zde.

Administrace webhostingu - expirace

Videonávod: