Firemní katalogy

Firemní katalogy a obecně katalogy webových stránek začaly vznikat v raných dobách internetu, kdy ještě nebyly vyhledávače, jak je známe dnes. Se strmě rostoucím počtem webových stránek vyvstala potřeba internetový obsah určitým způsobem třídit a dávat do kategorií. Takto vznikly první katalogy, u nás známý Seznam, kdy ještě nebyl vyhledávačem.

Když objem internetu překročil určitou mez, staly se katalogy překonanými, nepřehlednými a nepraktickými. V plné míře je nahradily moderní vyhledávače a katalogy v dnešní době jsou téměř mrtvé.

Existuje sice celá řada firemních a oborových katalogů, která si postavila byznys na placených zápisech, ale zakázky Vám zcela jistě nepřinesou. Nulový je i jejich efekt pro SEO v podobě získaného zpětného odkazu, spíš naopak Vám registrace do nekvalitního katalogu může v tomto ohledu uškodit.
Můžete své stránky zaregistrovat do nejznámějších z nich, jako jsou Živé firmy, Zlaté stránky, Najisto, Česko katalog, nic tím neztratíte, ale ani nezískáte, určitě se zde vyhněte placeným zápisům. My jsem od registrace do některých katalogů upustili pro jejich agresivní marketingovou politiku.

Opravdu důležité firemní katalogy

Světlou výjimkou a naopak důležité katalogy jsou dva a oba patří vyhledávačům:

Proč jsou důležité tyto katalogy?

Jsou významné z důvodu, že obsah Vašeho firemního profilu či odkaz na něj zobrazují ve výsledcích vyhledávání:

  1. Vyhledávače silně podporují lokální byznys a ve výsledcích vyhledávání mohou zobrazit mapu s odkazy na místní firmy, tzv. Local Pack, kde hraje roli lokalita. Jsou to řemeslníci, restaurace, hotely a penziony, půjčovny apod.
  2. Pokud někdo cíleně hledá váš brand, jméno nebo zadává do vyhledávání vaši url adresu, Váš firemní profil se může zobrazit v pravé části výsledku vyhledávání. Návštěvníci tak ihned mohou vidět Vaše kontakty, otvírací dobu, Vaše novinky, recenze.

Výhody těchto katalogů

  • To, že jsou vidět ve výsledcích vyhledávání, významně zvyšuje pravděpodobnost, že potencionální zákazník navštíví Váš web nebo Vás bude kontaktovat.
  • Jsou zdarma, Firmy.cz nabízí i placený profil s více informacemi a lepší pozicí, ale stačí investovat i malou částku 10 Kč denně, zde se dá placený profil výjimečně doporučit.
  • V profilu můžete vyplnit velké množství informací o Vaší firmě a přidat fotografie, což Vás činí důvěryhodnějšími i přitažlivějšími pro Vaše návštěvníky.

Balíček Katalogy Google Firmy a Seznam Firmy.cz

Ručně Vás zaregistrujeme do firemních katalogů patřícím vyhledávačům: Google Firmy a Seznam Firmy.cz. Profesionálně vyplníme Vaše profily tak, aby obsahovaly všechny důležité informace týkající se Vaší firmy. V ceně balíčku je i správa a aktualizace Vašich profilů po celou dobu trvání Vašich služeb u nás.

Cena balíčku:
1.250 Kč + DPH